Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Kultūras pieejamība vai nepieejamība

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Irlielāmērāticams
I
ka arhitektu izglītošanas obligātai sastāvdaļai vajadzētu būt braucienam ratiņkrēslā. Stundas laikā tiktu gūta ne ar ko neaizstājama pieredze. PS. Pats esmu mēģinājis dažus šādi "izglītot"... rezultāts labs.
SKUMJI
S
Pieejamība švaka.Ja ir slimas kājas , tad daudzās iestādēs nav liftu, celiņu, nākas iet pa trepēm radiniekam pie rokas .Ir aprīkots Dailes teātris, Operā pat nav margu, kur pieturēties, lai tiktu foajē, Nacionālajā - grūtības, Skolās arī , ja gribi aiziet pie bērna uz pasākumu...Atceramies, ka katram var būt problēmas - operācijas , invaliditāte.
toties prieks
t
ka nākamos deputātu kandidātus Progresīvie (sorosisti) sāk reklamēt ilgi pirms vēlēšanām-lai tauta zina un atceras savus varoņus-kad būs jāvēlē...
 • 1
 • 0
cien.vēlētāji
c
Anča-jūsu nākamais deputāta kandidāts: Lūgums balsot par to!
Aizsajūsmasaizrāvāselpa
A
Ar invalīda automašīnu nokļūt Jūrmalas Dzintaru koncertzālē ir tik vienkārši, ka jebkurš augstskolu beidzis invalīds to var izdarīt. Ja startēsiet divas stundas iepriekš, tad noteikti tiksiet vienā no divām invalīdu stāvvietām!!!!
Pravietisnejaukais
P
Ļoti maz tiek pētīts jautājums - kāpēc cilvēks ir invalīds?
redz
r
Kā Anča aizgāja uz sorosistu finasētu partiju pie Progersivajiem, par viņu regulari tiek atgādināts LV mass media...lai vēlētājs zinātu, kad nāks vēlēšanas..par ko jābalso...
Līga
L
Jaunā kultūras vieta Hanzas Perons ir pilnībā pieejama personām ar kustību traucējumiem.
Līga- Jutai
L
Hanzas Perons ir nesen atvērta pasākumu vieta Hanzas ielā 16a. Un Skaņu Mežs, teātra festivāls Homo Novus, projekts 'Nepāriet', kas tajā notiek, ir LV kultūras telpas sastāvdaļa. Tāpat arī konferences un forumi.
 • 3
 • 0
Juta
J
Kas ir Hanzas perons un kāds tam sakars ar kultūru?
 • 2
 • 3
Ilgtspējīgāsinerģija
I
Pieredze rāda, ka Liepājas un Rēzeknes jaunās koncertzāles ir invalīdiem ļoti ērtas, jo sevišķi Rēzeknes "Gors". Ventspilī no invalīdu autostāvvietas līdz galvenajai ieejai krietni 100 metri... . Nu, Rīgas smalkie iestādījumi... labāk neizteikšos , lai neuzjundītu atmiņas. PS. Jūs te satraucaties par kultūras iestāžu pieejamību... bet es aicinu izpētīt Jūrmalas pilsētas "pieejamību" invalīdu transporta līdzekļiem.
Irlielāmērāticams
I
ka Jūrmalas pilsētas "pieejamība" invalīdu transportam ir apmēram vienā līmenī ar Latvijas Valsts bankas naudas glabātuves pieejamību. Bet tas ir pareizi - nav ko tiem kropļiem vazāties pa Jūrmalu un traucēt jaunajiem, skaistajiem un veiksmīgajiem dzert šampānieti !!!!!!!!
 • 8
 • 0
Darba likuma 109.pants
D
Personām ar invaliditāti, kuras varētu strādāt, lielākā problēma Latvijā ir Darba likuma 109.panta 2.daļa, kas liedz līdz pat uzņēmuma likvidēšanai atbrīvot cilvēku no darba. Absolūts vairums no tiem darba devējiem, kuri kaut reizi ar to ir saskārušies, otrreiz neko tādu negrib. Tas ļoti nopietni sarežģī personu ar invaliditāti iespējas atrast darbu. Diemžēl, tieši Sustento ir tā, kas bloķē šīs normas grozīšanu.
Dostojevskis
D
Darba ņēmējs var būt lojāls pret darba devēju tad, ja apzinās, ka abi sēž vienā laivā - ja laiva grims, tad noslīks abi. Ļaudīm ar izteikti boļševistisku domāšanu (viņu ir vairākums) šo ir grūti saprast, jo viņi taču zina, ka darba devējs ir pēc definīcijas ienaidnieks. PS. Ja, savukārt, darba devējs ir nelojāls pret darba ņēmēju, tas tikai nozīmē, ka arī viņš "laivas principu" neapjēdz. Nav ko strādāt pie muļķa!!!!
 • 8
 • 0
he-hee>Dostojevskis
h
Kā darba ņēmējs var būt lojāls pret darba devēju, ja darba devējs nav lojāls pret darba ņēmēju?
 • 3
 • 4
Dostojevskis>Taisnība
D
Ja Tu patiešām esi biznesmenis, tad labi zini, ka arī t.s. "normālie" ir lielākoties tādi paši. Tak neņem viņus, bariem, kaut kādu "ilgtspējīgo" kampaņu ietvaros! Bet izpēti labi visu to varzu un var gadīties, ka atradīsi arī ko noderīgu. Toties , ja veiksies, viņš Tev būs lojāls un daudz labāks par jebkuru normālo.
 • 8
 • 0
Taisnība
T
Šis likuma pants attur jebkuru no invalīdu pieņemšanas darbā. Ir bijusi pieredze ar praktikantiem un līgumdarbiniekiem invalīdiem. Never ever again! Slinkumu un nevīžību piesedz ar savu īpašo statusu, ko visur nes kā karogu, visu laiku ņerkst, kā viņi tiek diskriminēti. Viņu darbs jāizdara citiem, pateikt viņiem neko nevar un, ja viņš ir štatā, atlaist arī nevar, kā tu ko liec izdarīt vai pārdalīt slikti izdarīto, tev sāk braukt augumā, ka tu invalīdu diskriminē.
 • 8
 • 2
Krējums Saldais
K
Kāpēc maksas saturs? Peejamība..., nu tas ir tāds diezgan izplūdis jēdziens, kā karsts kartupelis mutē. Manuprāt pieejamība sākas ar invaliditātes pabalsta lielumu. Šobrīd 1 grupas invalīds saņem cik? :) Un ko, kur viņš ar šādu summu var pieiet?

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vien skaitļi. Kur cilvēks?(2)

Mulsina valdošo politiķu reakcija uz nepieciešamību pildīt Satversmes tiesas nolemto par iztikas nodrošināšanu sabiedrības nabadzīgākajai daļai. Vieni atrunājas, ka budžetā nemaz tik daudz naudas ne...

Izvēle ar daudzām niansēm(4)

No tā, kādu izdosies noslēgt tirdzniecības vienošanos starp Lielbritāniju un Eiropas Savienību (ES), aizvien lielākā mērā kļūst atkarīgas arī sarunas par tirdzniecības vienošanos starp Lielbritāni...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē