Pirms 140 gadiem pirmajā reisā no Parīzes uz Konstantinopoli (mūsdienās Stambula) devās vilciens, ko greznā iekārtojuma un ekskluzīvā piedāvājuma dēļ jau drīz vien iedēvēja par Austrumu ekspresi.
Papardes zieds ir viena no tām organizācijām, kuras vārdu zina teju ikviens, – daudz kritizēta un izsaukusi uguni uz sevi, uzdrošinoties runāt par sabiedrībā bieži noklusētām tēmām, nākamgad biedrība svinēs 30 gadu. Šai laikā realizēti daudzi projekti, tostarp organizācijas pārstāvji piedalījušies arī likumu izstrādē. Ko šī nevalstiskā organizācija var pateikt par savu jomu, un kā tajā visvairāk trūkst?
Kopš Krievijas sāktā kara Ukrainā pagājis jau vairāk nekā pusotrs gads. Cik daudz par agresorvalsts militārajām iespējām var izsecināt no tās sniegtās oficiālās statistikas un amatpersonu izteikumiem? Un ko tas nozīmē Ukrainai?
Mūzika spēj ietekmēt ne vien cilvēku noskaņojumu, bet arī fiziskās spējas. Visvairāk treniņos tā palīdz tad, ja dziesmas bungu sitienu skaits minūtē sakrīt ar klausītāja tā brīža pulsu, apgalvo fitnesa speciālisti.
Pirms 95 gadiem skotu bakteriologs Aleksandrs Flemings pamanīja, ka kādu laiku novārtā pamestā Petri trauciņā pelējums nomācis stafilokoku baktēriju vairošanos, un spēja no šī pelējuma izdalīt aktīvo reaģentu, nosaucot to par penicilīnu. Taču aizritēja vairāk nekā 10 gadu, līdz Oksfordas Universitātes pētniekiem izdevās atklāt veidu, kā penicilīnu iegūt ievērojamos apjomos, un varēja sākties antibiotiku uzvaras gājiens.
Latvijā brīvprātīgā darba veicēju netrūkst, bet ne viena vien organizācija atzīst, ka traucē nesakārtotie likumi. Kur "caurumi" ir vislielākie, kas tiek darīts lietas labā, lai tos aizlāpītu? Un galu galā – kāpēc vispār cilvēki kļūst par brīvprātīgajiem?
Pirms 115 gadiem, nogāžoties brāļu Raitu konstruētajai lidmašīnai Wright Flyer, gāja bojā amerikāņu armijas leitnants Tomass Selfridžs. Viņš tādējādi kļuva par pirmo aviopasažieri, kas zaudējis dzīvību, avarējot lidaparātam.
Pusmūža cilvēkiem pilnīgi noteikti nevajag meklēt attaisnojumus, lai izvairītos no jaunas valodas apgūšanas, jo mācīšanās ir ārkārtīgi svarīga mentālajai veselībai.
Pirmā bērna ienākšana jaunā ģimenē ir ārkārtīgi nozīmīgs notikums, kas vienlaikus ienes gan līdz tam neiepazītu laimes sajūtu, gan iepriekš līdz galam neapjaustus pienākumus un raizes.
Cilvēks var izturēt vairāk, nekā domā, saka Irina Romanenko (65), kura savu laika ritējumu iedala divās daļās: pirms un pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā. Pirms tam bija darbs un dzīve Austrumukrainā, Donbasā, Luhanskā, pēc tam – ceļš uz Latviju, kur viņa atradusi patvērumu no kara un arī darbu.
Pirms 70 gadiem ASV, Ņūportā, notika grandiozas kāzas – laulības ostā iestūrēja daudzsološais senators Džons Ficdžeralds Kenedijs un talantīgā reportiere Žaklīna Lī Buvjē. Jau mazliet vairāk nekā pēc septiņiem gadiem Kenediju jeb Džeku ievēlēja par ASV prezidentu, bet viņa sieva, kuru dēvēja par Džekiju, kļuva par valsts pirmo lēdiju.
Optimisti varbūt cerēja, bet reti kurš ticēja, ka Latvijas vīriešu basketbola izlase savā Pasaules kausa debijā, laukumā dodoties bez trim potenciālajiem līderiem un papildus tam otrajā spēlē paliekot arī bez kapteiņa, sasniegs labāko astotnieku.