Tomēr izskatās, ka kādu dienu tās varētu tikt izņemtas no apgrozības, jo papīra trauku sastāvā ir indīgas ķimikālijas saturoša viela.
Vienreizējās lietošanas papīra krūzīšu virsma ir pārklāta ar plānu plastmasas plēvi, kas novērš šķidruma iesūkšanos papīrā un attiecīgi pasargā trauku no sadalīšanās. Zinātnieki Zviedrijā nupat noskaidrojuši, ka šī plēve izdala toksiskas vielas. Eksperimentos, kuros bija iesaistīti kukaiņi, šīs ķimikālijas izraisīja iedzimtus defektus un citus attīstības bojājumus, ja papīra glāzīte tika atstāta ūdenī vai dubļos bioloģiski noārdīties. "Mēs atstājām papīra un plastmasas glāzes mitros nogulumos un ūdenī uz dažām nedēļām un sekojām, kā izskalotās ķīmiskās vielas ietekmē kāpurus," teikts ekotoksikoloģes, Gēteborgas Universitātes vides zinātnes profesores Betānijas Kārnijas Almrotas publikācijā žurnālā Environmental Pollution, "visas krūzes negatīvi ietekmēja moskītu kāpuru augšanu."
Dažos gadījumos pētnieki atklāja kāpuru attīstības traucējumus, taču lielākoties kāpuri glāzīšu tuvumā pat nesasniedza tādu brieduma stāvokli, kurā varētu konstatēt ģenētiskus bojājumus. Šis atklājums ir vēl viens trieciens steidzīgajiem kafijas malkotājiem, kuri aizmirst paķert līdzi savu termokrūzi vai principiāli atsakās to darīt.