Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +21 °C
Skaidrs
Trešdiena, 29. jūnijs
Paulis, Pauls, Pāvils, Pēteris

Dzīvnieku brīvība

Sākusies pieteikšanās ikgadējam izaicinājumam Neapēd zemeslodi

No 8. decembra atvērta pieteikšanās dalībai vides aizsardzības akcijā “Neapēd zemeslodi”, kurā ik gadu tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju iesaistās klimata krīzes risināšanā, janvārī apgūstot videi draudzīgākus ēšanas ieradumus un samazinot dzīvnieku izcelsmes produktu patēriņu.

Zvēraudzētāju asociācija: Pēc nozares slēgšanas kažokādas vedīs no citām valstīm

Ja tiks nolemts slēgt kažokzvēru audzēšanas nozari, tirdzniecība aizvien būs atļauta, un kažokādas un to izstrādājumus uz Latviju vedīs no citām valstīm, kur labturības noteikumiem uzmanība pievērsta netiek un tā vispār netiek kontrolēta, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Zvēraudzētāju asociācijas valdes locekle Sandra Vilciņa.

FOTO, VIDEO: Strādājot Latvijas zvēraudzētavā, aktīviste dokumentējusi skarbu realitāti

Biedrība Dzīvnieku brīvība publicējusi video un foto materiālus, kas šovasar uzņemti, aktīvistei strādājot AS Grobiņa Vērgales ūdeļu fermā. Tajos redzama zvēraudzētavas ikdiena – kanibālisms un stereotipiska dzīvnieku uzvedība šauros režģu būros. Dokumentēts arī, kā fermā masveidā mirst ūdeļu mazuļi, saindējoties ar sapuvušo barību.

Ādažos notikušajā cirka izrādē savvaļas dzīvnieki netika izmantoti

Ādažos nedēļas nogalē notika viena no divām plānotajām cirka izrādēm, un tajā savvaļas dzīvnieki nepiedalījās, aģentūrai LETA pastāstīja Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD). "Vienu izrādi organizators atcēla, bet otrajā savvaļas dzīvnieki netika izrādīti," aģentūrai LETA pastāstīja PVD Sabiedriskās daļas attiecību vadītāja Ilze Meistere.

Brīvības maksa ir par augstu

"Dējējvistu turēšana sprostos ir viena no cietsirdīgākajām lopkopības praksēm, kas principā nav savietojama ar dzīvnieku labturību. Tā rada milzu ciešanas miljoniem putnu, liedzot tiem jebkādas iespējas paust savu dabisko uzvedību," saka biedrības Dzīvnieku brīvība valdes locekle Katrīna Krīgere. Biedrība šonedēļ bija īpaši pamanāma Rīgas ielās, piketējot pie Rimi lielveikaliem. Lai gan jezga sacelta pamatīga, olu ražotāji teic, ka no sprostiem pagaidām negrasās atteikties – ārpus sprostiem turētu dējējvistu olas izvēlas tikai aptuveni divi procenti pircēju, ceturtdien lasāms laikrakstā Diena.

Dzīvnieku brīvības vadītājs: Dzīvnieku aizliegšana cirkā ir tikai sākums

Domājams, ka dzīvnieku aizliegšana cirkā ir tikai viena no pirmajām lietām, kas panāktas, nepiekāpīgi aizstāvot savas intereses, taču nākotnē ar aktīvu sabiedrības līdzdalību ir iespējams panākt vēl daudz vairāk gan dzīvnieku tiesību aizsardzībā, gan citās jomās, aģentūrai LETA sacīja biedrības Dzīvnieku brīvība valdes priekšsēdētājs Aivars Andersons. Pēc viņa teiktā, "cirks ir tikai sākums", un jācer, ka citi ņems piemēru no Dzīvnieku brīvības aktīvās iesaistīšanās, lai panāktu, ka likumdevējs ieklausās.

Dzīvnieku brīvības protesta akcijā pie Saeimas stundām ilgi būrī sēdēs cilvēki

Nākamās nedēļas sākumā - 12. un 13. jūnijā - no plkst.8-18 pie Latvijas Republikas Saeimas cilvēki brīvprātīgi stundām ilgi uzturēsies šaurā metāla būrī, lai atgādinātu deputātiem par cirka dzīvnieku likteni, kā arī aicinātu noraidīt deputātes Jūlijas Stepaņenko (Saskaņa) un Tautsaimniecības komisijas priekšlikumu, kas paredz atļaut cirkos izmantot tādus savvaļas dzīvniekus, kuru sarakstu noteikšot Ministru kabinets, portālu Diena.lv informēja organizācija Dzīvnieku brīvība.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide