Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Mediķu algas

Viņķelei ļauj turpināt strādāt

Neaizmirstiet, mēs jūs vērojam! Tā, vēršoties pie veselības ministres Ilzes Viņķeles (A/P), kura Saeimā ceturtdien pēc ilgām debatēm izturēja neuzticības balsojumu, sacīja ekspremjers, Saeimas deputāts Māris Kučinskis (ZZS). Demisijas pieprasījums, ko rosināja ZZS un neatkarīgie deputāti, notika dienā, kad mediķi pie parlamenta ēkas rīkoja jau otro protesta akciju un Valsts prezidents Egils Levits izsludinājis asu kritiku izraisījušo 2020. gada valsts budžetu, vien pakratot premjeram un parlamentam ar pirkstu par likumu pretrunām un brīdinot par satversmības pārbaudes risku.

Lielāku algu vilciens aizgājis

2020. gadā, visticamāk, tomēr nebūs iespējams izpildīt mediķiem doto un likumā ierakstīto solījumu paaugstināt mediķiem algas par 20%. Par to liecina koalīcijas lēmums valsts budžetu vairs neatvērt, ja nu vienīgi Valsts prezidents Egils Levits pēkšņi nelems citādi. Lai gan veselības ministres Ilzes Viņķeles partija Attīstībai/Par! centās pamest glābšanas riņķi un nāca klajā ar ierosinājumu par trūkstošajiem 60 miljoniem jeb 0,2% no IKP palielināt budžeta deficītu, koalīcija to noraidīja. Tāpat nākamgad nav paredzētas nekādas nodokļu izmaiņas, kas varētu kalpot par naudas avotu algu palielinājumam.

Premjers neatbalsta budžeta deficīta palielināšanu

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) neatbalsta partiju apvienības Attīstībai/Par priekšlikumu palielināt budžeta deficītu un aicina veselības ministri Ilzi Viņķeli (AP) pievērsties savam pamata uzdevumam, proti, sakārtot veselības aprūpes sistēmu, nevis prasīt naudu uz budžeta deficīta rēķina.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide