Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Varis Brasla

Mīlestībā un karā. Izrādes Ardievas ieročiem recenzija

Režisora Vara Braslas intonācija latviešu kino ir unikāla, un tāda tā ir arī Valmieras teātra izrādē Ardievas ieročiem. Tas ir skats uz pasauli ar vieglu smaidu, bez ilūzijām par lietu kārtību un cilvēka dabu.

Mīlestības laiks kara apstākļos

Valmieras teātrī Apaļajā zālē režisors Varis Brasla iestudējis amerikāņu rakstnieka Ernesta Hemingveja visautobiogrāfiskāko un personiskāko romānu Ardievas ieročiem, kas pēc savas iznākšanas 1929. gadā autoram sagādāja pasaules slavu. Tas ir stāsts par rakstnieka pirmo piedzīvoto karu un pirmo mīlestību – jūtām, kas atstāja pēdas visā viņa turpmākajā dzīvē un daiļradē.

Skaistākā slimība mūža nogalē

Šīs nedēļas nogalē, 7. aprīlī, plkst. 18.30 Valmieras Drāmas teātra Apaļajā zālē pirmizrādi piedzīvos pazīstamā čehu dramaturga Pavela Kohouta luga Eross. Režisors Varis Brasla šo darbu ir iestudējis ar nosaukumu Mīlestības testaments, kurā viņš pēta mīlestības dažādo dabu. Galveno lomu izrādē atveido pieredzējušais aktieris Rihards Rudāks.

Varis Brasla: Ķinītis baro

Tā īsi pirms savas jaunākās filmas pirmizrādes saka režisors Varis Brasla un stāsta par cilvēkiem, kas nākuši no zemes, kino mērogiem un to, kāpēc simtgades filmu programmā vajadzētu izvairīties no kišmiša ar rozīnēm.

Augustā sāks demosntrēt Vara Braslas filmu Vectēvs, kas bīstamāks par datoru

Režisors Varis Brasla aicina no 18. augusta gan skolēnus, gan vecākus pulcēties kinoteātros, lai noskatītos ģimenes spēlfilmu Vectēvs, kas bīstamāks par datoru – pirmo pirmizrādi Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei, informēja programmas pārstāve Kristīne Matīsa.

Konkursa Latvijas filmas Latvijas simtgadei noslēgumā finansējums piešķirts 16 filmām

Konkursā Latvijas filmas Latvijas simtgadei noslēgumā finansējums piešķirts 16 pilnmetrāžas projektiem – sešām spēlfilmām, astoņām dokumentālajām un divām animācijas filmām, kuru ražošana sāksies 2016. gadā, bet pirmizrādes gaidāmas 2018. gadā, informēja Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide