Augļu koku un ogulāju kopšana
16. un 17. augustā vāciet ražu – tomātus, papriku, gurķus, kabačus, arī ogas un augļus. Ogulājiem pēc ražas novākšanas izgrieziet slimos, sausos un bojātos zarus. Augļu dienās stādiet avenes un zemenes. Apkopiet zemeņu dobes – izravējiet, apgrieziet stīgas. Šīs dienas ir labvēlīgas dažādu augļu krūmu un koku stādīšanai.
Sakņu dārzeņu kopšana
18. un 19. augustā novāciet agro burkānu un biešu ražu, joprojām labvēlīgs laiks ķiploku un sīpolu novākšanai. Varat iesēt rudens šķirņu redīsus, ir cerības, ka līdz rudenim tie pagūs izaugt. Pārrociet vai veidojiet no jauna komposta kaudzi. Ravējiet un sakopiet dobes, kuru raža jau novākta. Varat iesēt zaļmēslojumu tukšajās vietās.
Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana
20. un 21. augustā ar ceru dalīšanu pavairojiet ziemciešu puķes – astilbes, flokšus, īrisus un peonijas. Rūpīgi novāciet noziedējušās vasaras ziedu ziedkopas. Varat ievākt nobriedušās puķu u. c. augu, kas paredzēti nākamgad sēšanai, sēklas un likt tās žāvēties. Veidojiet dekoratīvo krūmu vainagus, apgrieziet dzīvžogus, pļaujiet mauriņu.
Lapu dārzeņu kopšana
22. augusts nav labvēlīga diena stādīšanai un pārstādīšanai. Ievāciet garšaugu ražu, sagatavojiet tos uzglabāšanai kaltējot vai sasaldējot. Izmēģiniet jaunas receptes, piemēram, pēc burkānu novākšanas no to lakstiem pagatavojiet pesto, ja vien lapas ir zaļas, veselīgas un sulīgas.