Lapu dārzeņu kopšana
19. jūlijā jāvāc raža garšaugu dārzā – lai top bazilika pesto, saldētu diļļu krājumi, kaltēti pētersīļi, eļļas gabaliņos iesaldēts rozmarīns… Ja maurlociņi pārauguši, sākuši dzeltēt va iziedēt, nogrieziet – līdz rudenim tie pagūs vēl krietni ataugt! Tieši to pašu varat darīt ar skābenēm. Šajā lielajā karstumā visi augi steidzīgi izdzen ziedus un sāk stīdzēt – rukola, spināti vēl pavisam mazi dzen ziedkātus. Tāpēc jācenšas plānot maltītes tā, lai tos apēstu savlaicīgi.
Augļu koku un ogulāju kopšana
20. un 21. jūlijā jādomā, kā laistīt avenājus, arī zemenes, kaut jau noražojušas, nedrīkst atstāt bez veldzes. Jālaista ogu krūmi, lai ogas nenobirst vēl nenogatavojušās. Ir ienākušās jāņogas, upenes, arī ērkšķogas – laiks domāt par ziemas krājumiem un, protams, mieloties uz nebēdu!
Sakņu dārzeņu kopšana
22. un 23. jūlijā ravējiet, rušiniet, laistiet. Ienākas pirmā raža burkāniem, nogatavojušās jaunās bietītes, sīpoli – steidziet ēst, vislabāk svaigā veidā, lai uzņemtu iespējami daudz vitamīnu. Arī jauno burkānu un bietīšu lapas noder zupās un salātos. Kā klājas kartupeļiem, vai tos nav apsēduši kaitēkļi? Drīz būs nobrieduši sīpoli, ziemas ķiploki.
Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana
24. un 25. jūlijā veldzējiet savu krāšņumdārzu, mēslojiet, lai augiem ir spēks pārciest šo karstumu. Norociet pavasara sīpolpuķu tulpju, hiacinšu un narcišu sīpolus, uzglabājiet tā, lai rudenī tie būtu atpūtušies un gatavi stādīšanai. Vajadzēs sausu, vēsu, tumšu vietu. Ja liekat pagrabā, uzmanieties, lai netiek klāt grauzēji, jo tiem garšo arī puķu sīpoli, ne tikai sakņu dārzeņi. Rozēm, kad noziedējuši visi ziedi ķekarā, nogrieziet arī to – vismaz līdz pirmajai lielajai lapai.