Lapu dārzeņu kopšana
23. augustā jāievāc zaļumi, garšaugi, var sēt sīpoliņus loku ražai nākamajam pavasarim, arī skābenes. Tukšajās dobītēs sējiet zaļmēslojumu, kuru rudens nogalē vai pavasarī – atkarībā no šķirnes – iestrādāsiet augsnē. Nekādā gadījumā neatstājiet dobēs augu atliekas un nezāles, tas novājinās augsni un kalpos par pateicīgu mājvietu dažādiem kaitēkļiem un slimībām. Var vākt agro kāpostu ražu, baudīt lapu kāpostus pie zupām, svaigajos kokteiļos vai gatavot no tiem veselīgus čipsus.
Augļu koku un ogulāju kopšana
No 24. līdz 26. augustam vāciet ražu – plūmes, krūmmellenes, joprojām arī ērkšķogas, avenes, kazenes, ienākas arī vasaras āboli un bumbieri. Ja tas vēl nav izdarīts, tad ražojošajiem augļukokiem atbalstiet zarus. Nedrīkst aizmirst arī par noražojušajiem kokiem un krūmiem, tiem var izgriezt vecos, bojātos zarus, ravēt un mulčēt apdobes. Stādiet jaunus kociņus un ogu krūmus, labas dienas arī zemeņu stādīšanai. Vieni no labākajiem priekšaugiem zemenēm – zirņi, pupiņas.
Sakņu dārzeņu kopšana
27. un 28. augustā darbojieties ar sīpolu novākšanu un sagatavošanu ziemas krājumiem, ievāciet agros burkānus, bietītes, kartupeļus. Sagatavojiet pagrabu vai pieliekamo, kur uzglabāsiet ražu. Ja nav speciālu telpu un negribat konservēt, lielāko daļu dārzeņu veiksmīgi var uzglabāt saldētavās, notīrot un sagriežot jau pa porcijām, kādas būs nepieciešamas gatavošanai.
Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana
29. augustā stādiet un pārstādiet mazās sīpolpuķes – krokusus, muskares, sniegpulkstenītes un vēlziedes. Ārā iznestos telpaugus pamazām pārvietojiet uz telpām, ja nepieciešams, pārstādiet un mēslojiet. Saulainā laikā ievāciet augus tējām, priecājieties par rudens ziediem, apgrieziet noziedējušās ziedkopas, mēslojiet balkonu augus.