Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana
25. un 31. maijā stādiet vasaras puķes, sējiet kumelītes, kliņģerītes, rudzupuķes tējām. Ievāciet pavasara augus tējām.
Lapu dārzeņu kopšana
No 25. līdz 27. maijam beidzot kļūs siltāk, tāpēc dobēs zem klajas debess var sēt un stādīt lielāko daļu garšaugu, kas nav pārāk jutīgi pret pavasara salnām. Ja nu tomēr tās vēl piemeklēs, padomājiet, kā dobes pasargāt no sala, – vienkāršākais būtu piesegt ar agrotīklu, tāpēc ieteicams to iegādāties laikus. Skābenes var sēt jau agri pavasarī. Stādiet kāpostus. Ja kādu laiku nav lijis vai arī lietus nav spējis iesūkties dziļāk par augsnes virskārtu, rūpīgi jālaista viss dārzs, ne tikai svaigi iesētie un iestādītie augi.
Augļu koku un ogulāju kopšana
No 27. līdz 29. maijam sējiet pākšaugus. Gan zirņiem, gan pupām ir svarīgi nodrošināt pietiekamu augsnes mitrumu, vissvarīgākais tas ir dīgšanas un pākšu veidošanās laikā. Stādiet ķirbjaugus un sējiet gurķus, liekot sēkliņas divu trīs centimetru dziļumā. To optimālā augšanas temperatūra ir no +18 līdz +25 grādiem. Joprojām varat dalīt un pārstādīt rabarberu cerus. Neapkurināmās siltumnīcās stādiet tomātus, papriku, gurķus, arī melones un arbūzus. Dažkārt plūmēm un ķiršiem augļaizmetņi bagātīgi birst un tajos ir atrodams melns caurums, tad vaininiece ir zāģlapsene. Koku zaros iekariniet caurspīdīgus plastmasas pudeļu traukus ar ierūgušu ievārījuma ūdeni, tā izveidojot kukaiņu lamatiņas.
Sakņu dārzeņu kopšana
No 29. līdz 31. maijam sējiet burkānus, bietes, redīsus un citus sakņaugus, stādiet kartupeļus, retiniet un ravējiet jau iesētos sakņaugus. Vēl var pagūt iestādīt arī sīpolus.