Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +10 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards, Edvarts

Aptauja: 58% Latvijas iedzīvotāju saskaras ar izdegšanas simptomiem

Vairāk nekā puse jeb 58% Latvijas iedzīvotāju saskaras ar izdegšanas simptomiem, secināts Benu aptiekas Veselības monitoringa rezultātos.

Tostarp 23% iedzīvotāji ar izdegšanas simptomiem saskaras bieži, bet 35% - dažkārt. Vēl 28% procenti aptaujāto ar izdegšanu saskaras reti, 11% nekad, bet 3% atbildējuši "grūti pateikt".

Aptaujas rezultāti atklāj, ka biežāk ar izdegšanu saskaras tieši sievietes - 27% aptaujāto sieviešu ar izdegšanas simptomiem saskaras bieži, 37% dažkārt, 25% reti, kamēr 6% nekad un 4% sniedza atbildi "grūti pateikt". Tikmēr no aptaujātajiem vīriešiem ar izdegšanu bieži saskaras 19%, dažkārt 32%, reti 31%, bet 15% nekad un 3% atbildēja "grūti pateikt".

Savukārt no vecuma grupām visvairāk ar izdegšanu saskaras respondenti vecumā no 25 līdz 34 gadiem - 32% bieži un 40% dažkārt; 19% reti, 7% nekad un 2% atbildēja "grūti pateikt". Tikmēr vismazāk ar izdegšanu saskaras aptaujātie seniori vecumā no 64 līdz 75 gadiem - 10% bieži, 34% dažkārt, 32% reti, 18% nekad un 6% atbildēja "grūti pateikt".

Biežāk ar izdegšanu saskaras rīdzinieki - no aptaujātajiem rīdziniekiem 26% ar izdegšanas simptomiem saskaras bieži, 35% dažkārt, 26% reti, 10% nekad un 2% sniedza atbildi "grūti pateikt". Tikmēr vismazāk ar izdegšanu saskaras Kurzemes iedzīvotāji - 19% bieži, 33% dažkārt, 33% reti, 11% nekad, 3% "grūti pateikt".

No aptaujātajiem Vidzemes iedzīvotājiem ar izdegšanas simptomiem bieži saskaras 20%, dažkārt 38%, reti 26%, nekad 12%, bet atbildi "grūti pateikt" snieguši 4%. Zemgalē ar izdegšanu bieži saskaras 25% iedzīvotāju, dažkārt - 30% iedzīvotāju, reti - 30%, nekad - 11%, bet atbildi "grūti pateikt" snieguši 3%. Savukārt Latgalē ar izdegšanas simptomiem bieži saskaras 24% iedzīvotāju, dažkārt - 35%, reti - 28%, nekad - 8%, bet "grūti pateikt" atbildējuši 4%.

Ar izdegšanas simptomiem bieži saskaras 23% aptaujāto latviešu, dažkārt - 35%, reti - 29%, nekad - 10%, bet 3% snieguši atbildi "grūti pateikt". Tikmēr krievvalodīgo respondentu vidū ar izdegšanas simptomiem bieži saskaras 24%, dažkārt - 34%, reti - 27%, nekad - 12% un 3% atbildējuši "grūti pateikt".

"Benu aptiekas" Veselības monitoringu veic "Benu aptieka" sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru "SKDS". Pētījums veikts, aptaujājot 1005 Latvijas pastāvīgos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ravēšana jāieplāno, vadoties arī pēc laikapstākļiem

Kaut nu dārzeņi, augļi un košumaugi augtu tik spēcīgi un neapturami kā nezāles! – Tā ienāk prātā vismaz reizi nedēļā, it sevišķi pēc siltāka un mitrāka perioda, aplūkojot dobītes dārzā. Agronoms...

Veselība

Vairāk Veselība


Dārza Diena

Vairāk Dārza Diena


Senioru Diena

Vairāk Senioru Diena


Dienas padomi

Vairāk Dienas padomi


Būve un interjers

Vairāk Būve un interjers


Cits

Vairāk Cits