Tas rodas, pēc vīrusa infekcijas attīstoties bakteriālai infekcijai, tomēr šāda slimības gaita nav sastopama bieži. Lielākajā daļā iesnu gadījumu deguna blakusdobumu iekaisums ir novērojams samērā reti. Tātad, ja iesnas rodas desmit reižu gadā, kas uzskatāms par normu, strutainam deguna blakusdobumu iekaisumam šajā periodā vajadzētu rasties mazāk nekā vienu reizi. Ja nav individuāli noteiktu iemeslu, kāpēc rinosinusīts var attīstīties biežāk, parasti lielas iespējas bieži slimot ar strutainu deguna blakusdobumu iekaisumu nav.
Kāpēc rodas iekaisums
Deguna blakusdobumu iekaisums ir vīrusa infekcijas komplikācija. Slimojot ar iesnām, rodas deguna gļotādas tūska, kas skar arī deguna blakusdobumus. No tiem uz deguna dobumu ved atveres, un, ja tās tūskas dēļ ir nosprostotas, deguna blakusdobumos sakrājas gļotas. Ja tās netiek izvadītas, ar laiku var rasties bakteriāla infekcija, kuras rezultātā izveidojas strutains
Visu rakstu lasiet avīzes Diena ceturtdienas, 20. oktobra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!