Mācēt peldēt ir vienīgais preventīvais pasākums, ko cilvēki var darīt, lai nenoslīktu. Taču, kā norāda biedrības Peldēt droši dibinātāja un vadītāja, SIA Olimpiskais sporta centrs valdes locekle Zane Gemze, līdz pilnīgai un pareizai izpratnei, ko peldētprasme īsti nozīmē, Latvijas sabiedrībai vēl ir patālu. Tāpat kā līdz apziņai, ka peldēt jāmācās pie peldēšanas trenera. "Vai tu, piemēram, uztici zobu labošanu autobusa šoferim? Droši vien ne," salīdzina Z. Gemze.
Peldētprasme nav tikai māka pakulties ūdenī dažus metrus, un ūdens kompetence ietver daudzus aspektus. Lai ūdenī un pie tā justos droši, jāiegulda darbs – jāpeld regulāri, jātrenē fiziskās prasmes, pludmalē jāpieskata bērni – un pie ūdens jāaizmirst pārgalvīgi gājieni, alkohola lietošana, peldes negaisa laikā utt. "Ūdens ir bīstams, un tas ir jāapzinās," uzsver Z. Gemze. Viņa pieļauj – lai mainītos sabiedrības attieksme un ikgadējā noslīkušo statistika Latvijā kļūtu mazāk melna, jānomainās paaudzēm. Tomēr nav tā, ka jēga ir tikai bērnu izglītošanai, bet pieaugušie ir bezcerīgi, – vairāk kļūst arī tādu, kas pie peldētprasmes apguves ķeras pēc 30 un 40 gadu vecuma.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena ceturtdienas, 2.jūnija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!