Spēja strādāt ar sevi gan fiziskā, gan emocionālā līmenī. Spēja būt līderim un atrast divu līderu sadarbības formu. Šie ir tikai daži priekšnoteikumi, lai izjāde ar zirgu pāraugtu noturīgā vaļaspriekā un labas emocijas raisošā notikumā.
Staļļa un atpūtas vietas Zirgzandales īpašniece Sandra Zaiceva bilst, ka iemācīties jāt ar zirgu nozīmē arī mazliet pārcelties citā realitātē, valdīt par savu ķermeni un valdīt arī par emocijām, atbrīvojoties no negatīvām un sasaistošām emocijām. Būt zirgā tiešā un pārnestā nozīmē! Latvijā šādas iespējas ir visos reģionos, visvairāk Pierīgā. Pirmais uzdevums ir izvēlēties ģeogrāfiski ērtāk sasniedzamos staļļus, nākamais – starp tiem novērtēt, pavērot, sajust staļļa auru un personisko saderību ar kādu no potenciālajiem treneriem.
"Tas jāsajūt ar sirdi," raksturojot nianses, kas svarīgas iepazīšanās brīdī, saka S. Zaiceva – viņa sevi sauc par starpnieci starp cilvēkiem un zirgiem. Galvenais kritērijs nākamā trenera izvēlē ir viņa attiecības gan ar dzīvniekiem, gan cilvēkiem. "Svarīgi, cik nopietna trenerim ir attieksme pret klientu apmācību un zirgu labturību, cik labi sagatavoti ir zirgi," paskaidro Sandra.
Neprofesionālim to grūti izvērtēt, tomēr te jāpieslēdz arī tīri intuitīvas izjūtas un spēja izvērtēt vidi un situāciju, to, cik tīrs stallis, cik veselīgi zirgi. Par labu zirga fizisko kondīciju liecina dzīvnieka ķermenis – pavērojiet, vai tā ribas nav izspiedušās, vai acīs mirdz interese par dzīvi, vai zirgs neklibo. Tāpat pievērsiet uzmanību, kā staļļa personāls izturas pret dzīvniekiem. Ja pamanāt histēriskas, agresīvas iezīmes, vienkārši pavaicājiet sev – vai gribētu šādu attieksmi arī pret sevi? Savukārt, ja redzat, ka no izjādes tikko atgriezies, putās dzīts zirgs tūliņ tiek gatavots nākamajai izjādei, esiet uzmanīgi – iespējams, dzīvniekiem tiek piemērotas pārlieku lielas slodzes.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena ceturtdienas, 26. jūlija, numurā! Ja ir vēlme laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!