Mājas četrkājainie mīluļi lielākoties ir aktīvi radījumi, it sevišķi gada siltajā sezonā, un viņiem, tāpat kā cilvēkiem, var gadīties iedzīvoties traumās, savainojumos, šad tad arī citās veselības ķibelēs, kad vajadzīga medicīniska palīdzība. Ja mīlulis nejūtas labi, saimnieki lielākajā daļā gadījumu parasti zvana veterinārārstam, izrunā konkrēto situāciju, apstākļus un nepieciešamo rīcību. Tomēr ir labi, ja arī mājās pašiem pa rokai ir tieši sunītim vai kaķītim domāta aptieciņa, kuras saturs ļauj sniegt pirmo palīdzību līdz vizītei pie ārsta vai arī – vieglākos gadījumos – sadakterēt savu mīluli mājas kārtībā. Šādu pirmās palīdzības aptieciņu ieteicams ņemt līdzi arī ceļojumos vai tālākos braucienos kopā ar četrkājaino ģimenes locekli. Kam jābūt šādā aptieciņā, un kādos brīžos dzīvnieks tomēr obligāti pēc iespējas ātrāk jādabū uz veterināro klīniku?
Zāles, ko turēt pa rokai
Tā kā dzīvniekiem bieži ir caureja, mājas aptieciņā noteikti būtu ieteicams turēt kaut ko no probiotiķu līdzekļiem, iesaka Kristīne Skadiņa, Čiekurkalna veterinārās ambulances veterinārārste. "Ir plašs veterināro līdzekļu klāsts, kas satur probiotiķus. Tie ir arī dažādās formās – kā pastas, tabletes vai košļas. Var piemeklēt tādu, kādu savam mājdzīvniekam ir vieglāk iedot, un attiecīgi to arī turēt mājās, protams, sekojot līdzi derīguma termiņam," viņa teic. Ja tomēr mājās nav sagatavotu veterināro līdzekļu, pret caureju var lietot arī cilvēku medikamentus. K. Skadiņa gan piebilst: "Ne vienmēr ir ieteicams lietot aktivēto ogli, jo tā fekālijas krāso melnā krāsā, un vēlāk veterinārārstam var būt problemātiski diagnosticēt slimību."
Arī veterinārārste Astra Ārne no Universitātes vetfonda norāda – caureja vienmēr parādās negaidot, tāpēc pirmās palīdzības aptieciņā vajadzētu būt pretcaurejas tabletēm vai šķīdumiem.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 21. jūlija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!