Apvienojoties vairākiem Latvijā zināmiem mūzikas autoriem un producentiem, dziesma Goda lieta tapusi ar domu, ka to varētu izpildīt Aigars Grāvers. Tieši Grāvers ar grupu Jumprava savulaik bija kā ideoloģiskie revolucionāri, kuri vērsās pret pastāvošo sistēmu.
“Es pieņēmu šo vibrāciju, kas man tika piedāvāta. Tiku uzrunāts, un ideja mani iekustināja, es tai pievienojos. Ar savu dalību dziesmā vēlos cilvēkiem vairāk likt apzināties, ko viņi ikdienā dara, ko domā, lai saprot savas rīcības motivāciju. Šajā laikā būt, dzīvot patiesībā ir liels izaicinājums, esam lielas izvēles priekšā. No katra mūsu lēmuma un vārda daudz kas atkarīgs – bērnu, mazbērnu, draugu, radu, mūsu un mūsu mīļo nākotne. Šīs pārmaiņas skars pilnīgi visus. Esam tik maza tauta, nedrīkstam palikt vēl mazāk. Drīz mums vairs nebūs ko zaudēt. Ja ļoti globāli paraugāmies uz šo dziesmu, tad varu teikt, ka tā aicina ļoti rūpīgi domāt, izvērtēt savu rīcību, ko darām, kāpēc darām,” atklāj Grāvers.
Bieži vien mūzika, māksla un radošā inteliģence ir tā dzirkstele, kas mudina sabiedrību uz atmošanos no bezdarbības un “miega”. Dziesmas autori, kuriem pandēmijas laiks nav bijis šķērslis jaunas idejas radīšanai, apvienojot spēkus, domas un enerģiju, aicina tautiešus nebūt kūtriem un redzēt to, kas notiek visapkārt. Autori uzsver, ka kopīgiem spēkiem iespējams daudz ko mainīt, taču tam ir nepieciešams neliels virzītājspēks, lai iedegtos tā saprāta dzirksts, kas vedina mūs uz labu.
“Šobrīd par kopējo situāciju valstī un pasaulē ir tāda dīvaina sajūta, šķiet, ka cilvēki ir iebiedēti un mūzika vairs neeksistē. Man patiesībā ir kauns par mūziķiem – maniem kolēģiem, jo sajūta ir tāda, ka visi ir nobijušies, aizvērušies, bailīgi, pat pārdevušies. Viņu nav. Līdz ar visu šo situāciju, es domāju, ka drosmes faktoru ir iespējams iegūt tieši caur mūziku. Cilvēkiem ir jāpamostas. Mēs kopš atmodas šo trīsdesmit gadu laikā esam aizmiguši. Jāatver acis vaļā un jāpaskatās, kāda ir realitāte,” mudina Grāvers.
Dziesmas autori cer, ka Goda lieta spēs apvienot Latvijas tautas enerģiju un cilvēki, daloties ar skaņdarbu savos sociālajos tīklos, spēs paust savu nostāju par visapkārt valdošo situāciju.