Līdzās aizraujoši izklāstītai ķīmijas un matemātikas vēsturei un to savstarpējai mijiedarbei vēstures gaitā autori iepazīstina lasītāju ar ķīmijas uzdevumu nestandarta risināšanas veidiem. Grāmatas mērķis ir "izmantot matemātiku, lai radītu modernu priekšstatu par ķīmiju".
Grāmata paredzēta vidusskolēniem, kas gatavojas ķīmijas olimpiādēm, dabaszinātņu, ķīmijas un matemātikas studentiem, kā arī ikvienam interesentam, kurš vēlas paplašināt savu redzesloku.
"Lasot šo grāmatu, noskaidrosiet, kas kopīgs futbola bumbai ar oglekli, Lieldienām ar kristāliem, metamajiem kauliņiem ar atomu radioaktīvo sabrukšanu, lapsu un zaķu dinamikai ar ķīmiskajām reakcijām; ka "akmens, šķēres, papīrīts" spēlē arī ķirzakas un baktērijas; kā iegūt fraktāļus no vara atomiem un kā saskaitīt divi un trīs ar DNS molekulām. turklāt uzzināsiet, kura ASV prezidenta uzvārds ir arī elementa simbols, un vēl daudz ko citu.
Auklu var sasiet visādos mezglos. Līdzīgi arī atomus citu ar citu var savienot dažnedažādos veidos – rodas ķīmiskie savienojumi ar vienādu skaitu atomu, bet atšķirīgām struktūrām. Šī ir viena no ķīmijas un matemātikas krustcelēm. Runājot Remarka vārdiem, matemātika un ķīmija ir kā ūdens un vējš – tās virza viena otru, bet tās nejaucas."
(Juris Meija, Jānis Bisenieks)
Par autoriem
Juris Meija (1980), analītiskās ķīmijas doktors, ir vairāk nekā piecdesmit starptautisko publikāciju autors, gandrīz visu vadošo pasaules analītiskās ķīmijas žurnālu recenzents un divkārtējs starptautisko ķīmijas olimpiāžu laureāts. Daudzus gadus viņš ir piedalījies Latvijas ķīmijas olimpiāžu organizēšanā un uzdevumu sastādīšanā. Pēc studijām ASV Juris Meija pašlaik strādā Kanādas valdībā, Nacionālajā mērījumu standartu institūtā, kur nodarbojas ar fundamentālās ķīmijas pamatjautājumiem.
Jānis Bisenieks (1974) absolvējis LU Ķīmijas fakultāti, ir daudzu zinātnisku publikāciju līdzautors.