Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 norises plānotas no 29. maija līdz 8. novembrim Rīgā, Cēsīs un Daugavpilī, piedāvājot apmeklētājiem daudzveidīgu izstāžu, diskusiju, simpoziju un meistarklašu programmu ar vairāk nekā 60 dalībniekiem no 13 valstīm. Vairums biennāles notikumu gaidāmi septembrī un oktobrī, kas norisināsies izstāžu zālē Rīgas mākslas telpa, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un citviet.
Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 pirmā izstāde, jo īpaši neseno Covid-19 raisīto notikumu kontekstā, svaigi un kontemplatīvi aicina domāt par cilvēka dzīves trauslumu un mainīt skatiena perspektīvu – no šauri personiskas uz vispārcilvēcisku. Toms Harjo darbu sērijā Izredzes pēta fotogrāfijas iespējas padarīt portretu par abstraktu notikumu vai sajūtu izteicēju, iestudējot sev personiski būtisko un interesanto fotogrāfisku etīžu formā.
Cilvēku ieskaujošās dabas ainavas šeit atklājas kā prātam pakļautas un tematizētas sistēmas – inscenējumi, ko pastiprina putna lidojuma perspektīva un skatiens uz dzīves notikumiem no kāda augstāka, ikdienā nesasniedzama punkta. Šī perspektīva ir gluži kā centieni fiksēt citādā klātbūtni mūsu pašu ikdienā, atgādināt un apliecināt sev, ka šis skatupunkts patiesi eksistē un vērš citādākas zemes lietas un notikumus.
Skats uz ekspozīcijām galerijā Alma pilsētas dzīvei ir pieejams 24 stundas, pateicoties uz ielu vērstajām stikla sienām un diennakts apgaismojumam.
Toms Harjo ir absolvējis ISSP Fotoskolu, līdz šim sarīkojis vairākas personālizstādes un piedalījies grupu izstādēs Latvijā un ārvalstīs. 2018. gadā viņš kļuva par Open kim? Call ieguvēju, kam sekoja viņa pirmā personālizstāde Patiesībā kim? laikmetīgajā mākslas centrā. Nozīmīgākās izstādes - Pāvilosta, Aicinājums, 2019 (VV fonds), Parīzē (JCE biennāle, 2017) un Lisabonā (Parallel Intersection, 2017). Kopš 2018. gada Toms Harjo studē Alvja Hermaņa vadītajā Jaunā Rīgas teātra aktieru kursā (LKA).
Rīgas Fotogrāfijas biennāle ir starptautisks laikmetīgās mākslas notikums, kas fokusējas uz vizuālās kultūras analīzi un māksliniecisku reprezentāciju. Biennāles tematika aptver jautājumus no kultūras teorijas līdz aktuāliem sociālpolitiskiem procesiem Baltijas un Eiropas reģionā, tiecoties fiksēt un mākslas festivāla formātā piedāvāt kopīgi izprast pasaulē notiekošās pārmaiņas, kuras mums nepieciešams ne tikai redzēt, bet arī iztēloties, tulkojot mūsdienās tik sarežģīto un piesātināto vizuālo valodu jēgpilnās attiecībās − starp ikdienu, kameras objektīvu, vēstures materiālu, laikmetīgo mākslu, tehnoloģijām un nākotni.