Survival Kit aizsākās 2009. gadā kā atbilde ekonomiskajai krīzei: "Mēs aicinājām māksliniekus apdzīvot tukšas telpas un piepildīt tās ar jaunu saturu." Katru reizi festivāls ir noticis citur - šogad tas izmitinājies Vāgnera zālē un bijušajā tekstilfabrikā Boļševička, kas šobrīd tiek apspriesta kā viena no iespējamām vietām Laikmetīgās mākslas muzeja ierīkošanai. "Mēs vienmēr lūkojamies pēc ēkām, kurām ir potenciāls pārtapt par kaut ko citu," piebilst kuratore.
Centrālais festivāla notikums ir izstāde, kurā piedalās vairāk nekā 50 mākslinieku no 25 valstīm. Tajā eksponētajos darbos autori apskata pilsētu attīstības problemātiku, kā arī izmanto pilsētu kā metaforu, lai risinātu vispārcilvēciskus, eksistenciāla rakstura jautājumus. Mākslinieku vidū ir arī dānis Jespers Justs - savā videoinstalācijā Lano viņš pievēršas spoku pilsētai Lano del Rio, kuru 1913. gadā dibināja sociālists Džobs Herimens. "Dīvains utopijas un distopijas savienojums, kuru piepilda gan neveiksme, gan iedvesmojoši ideāli," stāsta darba autors. Savukārt kurdu mākslinieks un mūziķis Hiva K no Irākas Boļševičkas pagalmā ir uzbūvējis instalāciju Vienistabas dzīvoklis.
Latviešu mākslinieki Katrīna Neiburga un Andris Eglītis sadarbībā ar Andri Indānu ir radījuši vērienīga izmēra skaņas un video instalāciju bez nosaukuma. "Šo vasaru es pavadīju, braukājot un iepazīstoties ar dažādiem vīriem, kuri māk uztaisīt nezin kā nezin ko - visiem ir zelta rokas un ir ko pateikt," atklāj māksliniece, kura video iemūžinājusi viņu stāstus par dzīvi, sievietēm un izgudrojumiem. Viens no vīriem ieminējies, ka viņam ir bijusi ideja uzbūvēt māju no ledusskapjiem. "Kā? Vecie ledusskapji tak neko nemaksā, bet ir ideāli siltuma izolatori. Nu, un tad tik ņem pa ledusskapim un līmē tik kopā, nu, kaut vai ar makrofleksu," paskaidrojis vīrs. Viņš pats vēl nav saņēmies šai celtniecībai, taču mākslinieki ir radījuši būvi kā bruņurupuci ar elpojošu grīdu un ledusskapju durvju bruņām, kurai kompāniju sastāda vēl divas neparastas konstrukcijas. "Vīriešu muzejs - lunaparks," šo instalāciju raksturo Katrīna Neiburga.