Lielās ģildes skatuves dēļus kolektīvs mina pēc vairāk kā pus gadu ilgas prombūtnes, pirms tam sniedzot koncertus ārpus Rīgas, vai strādājot pie jauniem skaņu ierakstiem.
"Savā ziņā neordinārs bija koncertprogrammas pasniegšanas veids, koncertu uzsākot nevis ar uvertīru, vai mazākas formas darbu, bet ar simfoniju. Kā atmošanās no dziļa miega un aizmirstības Bēthovena 4. simfonijas tumši krāsotās ievadtaktis spēji pārauga dzīvespriecīgā līksmē, dižā Vīnes klasiķa bangojošā temperamenta kulminācijas brīžos klausītājus tuvinot baudas katarsei," raksta orķestra pārstāvji.
Ar gavilēm publika sveica Karalienes Elizabetes un Pētera Čaikovska konkursu laureātu, beļģu vijolnieku Marku Buškovu. Mākslinieciski spilgti un virtuozi viņa sniegumā skanēja amerikāņu komponista Leonarda Bernsteina jaunības dienu opuss vijolei, stīgām un sitaminstrumentiem Serenāde, pēc Platona Dzīru” motīviem. Bernsteins antīkās pasaules filosofu ideju traktējumam piegājis konceptuāli, radot piecus atšķirīgus sarunu dalībnieku vēstījumus par mīlestību. Idejām muzikālu formu radušas Faidra, Aristofāna, Eriksamaha, Agatona un Sokrāta monologi.
Sekojot ilgstošiem aplausiem un vētrainām ovācijām, Buškovs klausītājiem dāvāja muzikālo piedevu - beļģu komponista Ežena Izaī 5. vijoļsonātes 2. daļu Danse Rustique, tā vēlreiz apliecinot savu muzikālo izcilību un talantu.
Kā veltījums Sinfonietta Rīga 15. koncertsezonai Lielās ģildes foajē bija skatāma jaunā mākslinieka, Roterdamas Villema Kūninga akadēmijas studenta Franča Beltes fotokolāžu izstāde. Darbi tapuši, sintezējot un transformējot fotoobjektīva tvertos motīvus kamerorķestra iepriekšējās koncertsezonas laikā.
Pēc koncerta Lielās ģildes Minsteres zālē norisinājās orķestra jubilejas sezonas atklāšanas slēgtā daļa, uz kuru tika aicināti orķestra mūziķi, sabiedrībā pazīstami kultūras darbinieki un mediju pārstāvji. Sanākušajiem uzrunu teica Kultūras ministrs Nauris Puntulis un orķestra mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē.
Koncertu tiešraidē varēja klausīties Latvijas Radio 3 Klasika.