Festivāla Positivus gaidās Salacgrīvā jau satraukumā trīc zeme, un arī vietējie iedzīvotāji zina, ka reizi gadā viņu miers tiks iztraucēts un tas, liekot lietā visa gada laikā uzkrātās viesmīlības rezerves, jāizmanto savā labā, lai apmeklētāji atcerētos ne vien mūziķus un festivāla atmosfēru, bet arī pašu pilsētu kā vietu, kurā gribas reiz atgriezties.
Mēs esam roboti
Pirmie šīgada izsludinātie mākslinieki – elektroniskās mūzikas pionieri Kraftwerk –, jādomā, ievērojami palielinās festivāla līdz šim aptverto auditorijas slāni. Līdzās hipsterīgajiem mūsdienu aktuālās mūzikas cienītājiem vismaz sestdien, kad uzstāsies Kraftwerk, būs ieradušies mūzikas vēsturnieki, pētnieki un melomāni, kuri līdz šim tādā masu festivālā savu kāju nav spēruši. Tomēr Kraftwerk nav tikai visu turpmāko mūzikas attīstību ietekmējuši veterāni, kuru priekšā būtu jānoņem cepure un galva jānoliec. Viņi arvien, tāpat kā pagājušonedēļ festivālā Summer Sound Liepājā redzētie Pet Shop Boys, dzīvo līdzi laikam, veidojot mūsdienīgus savu klasisko kompozīciju aranžējumus un skatuves šovu vizualizācijas, – šoreiz Kraftwerk nosaukumam klāt pievienotais simbols 3D droši vien nozīmē, ka klausītājs tiks burtiski ierauts grupas muzikālajā telpā un kļūs par daļu no šī piedzīvojuma.
60. gados Lielbritānijā un Amerikā attīstoties rokmūzikai, Vācijas skaņražu vairākumam atlika vien sekot šajās valstīs notiekošajam, jo pēc klasiskās mūzikas, maršiem un šlāgeriem nest kaut ko jaunu mūzikas pasaulei vāciešiem jau ilgi nebija izdevies. 60. gadu beigās daži radoši Vāczemes ļaudis sāka eksperimentēt ar rokmūziku, izraisīdami vilni, ko britu prese nevarēja nepamanīt, ironiski to sākot dēvēt par krautroku.
Ulda Rudaka rakstu par Kraftwerk un citiem Positivus festivāla māksliniekiem lasi 17. jūlija KDi!