Sarunā ar portālu Kultūrasdiena.lv (KD) viņš pauda: "Piekrītu Šišona vērtējumam, ka aizvadītais laiks orķestrim viņa vadībā ir bijis ražīgs, priecējot klausītājus ar skaistiem un neaizmirstamiem muzikāliem mirkļiem. Tāpat jāpiekrīt Šišona teiktajam, ka orķestrim, tāpat kā pārējām kultūras iestādēm, finansējums diemžēl ir nepietiekams. Mēs - Kultūras ministrija - esam daudz darījuši un turpināsim darīt, lai uzlabotu finansiālo situāciju, taču - kultūrai ir atvēlēts tik daudz naudas, cik to atļauj budžets. Ja kādam kultūras kolektīvam vai iesatādei mēs gribētu piešķirt vairāk līdzekļu, tad kādam to nāktos atņemt. Līdz ar to, tas, kam naudu atņemtu, lai piešķirtu to, piemēram, LNSO, nevarētu izdzīvot. Diemžēl tāda ir reālā situācija."
Taujāts, kā plānots atrisināt izveidojušos situāciju, Lielpēters atzina, ka esot ieplānots tikties ar LNSO vadību un mūziķiem, lai spriestu par iespējām risināt situāciju esošā budžeta ietvaros un domātu par tālākajām darbībām. "Ceru, ka pēc konsultācijām atradīsim iespējamos labākos risinājumus," izteica cerību KM pārstāvis, piebilstot, ka nākamā gada budžetā esot manāms cerību stariņš attiecībā uz kultūras finansējumu, lai gan situācija joprojām esot tāla no ideālās.
"Līdzīgu vēstuli mēs varam sagaidīt no jebkuras kultūras iestādes vadītāja, jo nevienam neklājas viegli. Un diemžēl robi, ko cirtusi budžeta konsolidācija, ir dziļi. Taču ir cerību stariņš," rezumēja Lielpēters.