Dalībai konkursā pieteicās 160 pianisti, no tiem pirmajā kārtā startēja 53. Viņu vidū bija divi mūziķi no Latvijas – Andrejs Osokins un Reinis Zariņš. «Mēs abi esam tikuši līdz pusfinālam, kas dubliniešiem lika runāt par Latviju kā valsti ar ievērojamām pianisma tradīcijām,» Dienai stāsta Andrejs Osokins, kurš līdzās trijiem citiem izpildītājiem turpināja cīņu finālā. Par 3. vietu viņam pienākas 7000 eiro prēmija. Savukārt par programmu, ar kuru Andrejs uzstājās pusfinālā, viņam tika piešķirta speciālbalva – iespēja sniegt solokoncertu Dublinas Nacionālajā koncertzālē, kas ir lielākā klasiskās mūzikas koncertu norises vieta Īrijas galvaspilsētā.
Saviem priekšnesumiem šajā konkursā Andrejs Osokins sagatavojis programmu, kurā bija dažādu laikmetu un stilu skaņdarbi, to vidū – Bēthovena 4. klavierkoncerts un Prokofjeva 3. klavierkoncerts, kuru viņš spēlēja finālā. No viņa izpildītās soloprogrammas žūrija īpaši izcēla Baha prelūdiju un fūgu, Prokofjeva 7. sonāti, Debisī Estampus, Lista sonāti fantāziju Pēc Dantes lasījuma, Bēthovena 32. sonāti un Ravela ciklu Nakts Gaspārs. «Visu programmu es spēlēju ar milzīgu baudu un prieku, jo ļoti mīlu šo mūziku. Vienmēr cenšos izvēlēties tikai tos opusus, kurus pats dievinu,» piebilst mūziķis. Vairāk informācijas par Dublinas konkursu, kurā pirmo vietu šogad ieguvis Krievijas pianists Nikolajs Hozjainovs, – www.dipc.ie.
Andrejs Osokins ir Londonas Karaliskās mūzikas akadēmijas absolvents un Lielās Mūzikas balvas īpašnieks, pirms diviem gadiem kļuvis par Briselē notikušā prestižā Beļģijas karalienes Elizabetes konkursa laureātu.
Trešdien, 23. maijā, viņš uzstāsies Krievu kultūras dienu atklāšanā Lielajā ģildē. Vasarā paredzēti divi svarīgi koncerti Eiropā. 14. jūlijā solokoncertā Minhenē Andrejs Osokins spēlēs Bēthovena, Lista un Prokofjeva mūziku, kā arī piedāvās Artura Maskata opusa Ceļojumu gadi. Kazbegi-Tsminda Sameba pasaules pirmatskaņojumu. 26. jūlijā Andrejs sniegs koncertu Sentropēzā Francijā.