Iestudējumā dziedās izcils solistu ansamblis: titullomu atveidos bulgāru soprāns Soņa Jončeva, viņas mīļoto Rūdolfu tēlos poļu tenors Pjotrs Bečala, un Luīzes Milleres tēva lomā iejutīsies opermākslas leģenda Plasido Domingo. Visi trīs dziedātāji šīs lomas Verdi operā atveidos pirmo reizi.
Savas karjeras laikā Plasido Domingo Luīzē Millerē ir tēlojis Rūdolfu, viņš to uzskata par vienu no sarežģītākajām tenora partijām, kādu jebkad ir dziedājis. Jau deviņus gadus Plasido Domingo izpilda baritona partijas Verdi operās, un Millers ir kārtējais jaunums viņa milzīgajā repertuārā – šī ir Plasido Domingo 149. loma. Katra viņa parādīšanās uz skatuves joprojām ir notikums.
Oficiālā informācija liecina, ka Plasido Domingo ir 77 gadi, kaut gan operas aprindās runā, ka patiesībā viņš ir vecāks (iemesli vecuma slēpšanai esot privāti un saistīti ar mākslinieka vecāku attiecībām). Plasido Domingo ne tikai dzied, bet arī diriģē, vada Losandželosas operu un jauno dziedātāju konkursu Operalia – viņš ir viens no aktīvākajiem aktuālā mūzikas procesa dalībniekiem.
Verdi piecpadsmitā opera Luīze Millere, kuras pirmizrāde notika 1849. gadā, mūsdienās tiek iestudēta retāk nekā citi komponista darbi. Jāpiebilst, ka 6. aprīlī tika izdots Luīzes Milleres ieraksts, kurā titullomā ir dzirdama Latvijas operzvaigzne Marina Rebeka; albums ierakstīts kopā ar Minhenes Radio orķestri un diriģentu Ivanu Repušiču. Luīze Millere ir traģisks mīlas stāsts, kurā Verdi pievēršas savai iecienītākajai tēmai – konfliktam starp vīrieša un sievietes un tēva un meitas mīlestību/apsēstību.
Protams, galvenā varone beigās mirst. Dziedātāja Soņa Jončeva uzsver, ka Luīzei Millerei – tāpat kā daudzām citām varonēm – nāve nenozīmē beigas: "Tas ir cits mīlestības līmenis, tā ir atbrīvošanās." Soņa Jončeva stāsta, ka šajā Verdi operā ir jūtamas krāsas un motīvi, kurus var saklausīt komponista populārākajos darbos, piemēram, Trubadūrā, Traviatā un Otello. "Pēdējā aina ar Rūdolfu un Luīzi man atgādina skatu, kurā Otello nogalina Dezdemonu," saka Soņa Jončeva.
Luīzes Milleres klasiskā iestudējuma režisors ir Elaidža Mošinskis, pie diriģenta pults – franču maestro Bertrāns de Bijī.