Gregora Horša vadībā piektdien, 26.februārī, meistarklasēs piedalīsies talantīgie pašmāju čellisti Kristaps Grīnbergs, JVLMA (doc. Ē. Kiršfelda klase), Antons Trocjuks (prof. emeritus E. Testeļecas klase) un Emma Aleksandra Bandeniece, JVLMA (doc. D.Ozoliņas klase).
Gregors Horšs dzimis Vācijā un studējis Freiburgas Mūzikas augstskolā (Freiburg University of Music) pie Kristofa Henkela (Christoph Henkel) un vēlāk Karaliskajā Ziemeļu mūzikas koledžā (RNCM - Royal Northern College of Music) Mančesterā pie Ralfa Kiršbauma (Ralph Krishbaum). Pēc koledžas absolvēšanas ar izcilību 1989. gadā, Horšs pārcēlās uz Nīderlandi, veiksmīgi spēlējot kā vadošais čellists kopā ar Nīderlandes baleta orķestri (Netherlands Balletorkest) un Hāgas Residentie Orkest. 1997. gadā mākslinieks pievienojās Karaliskajam Concertgebouw orķestrim kā vadošais čellists.
Reaģējot uz pandēmijas izraisītajiem notikumiem, Rīga Jūrmala akadēmija 2020.gada sezonā mainīja sākotnēji plānoto formātu, organizējot tiešsaistes meistarklases studentiem no Latvijas un Baltijas valstīm. Visas vasaras garumā notika 30 meistarklases, piedaloties Bavārijas Radio Simfoniskā orķestra vadošajiem mūziķiem Natāliju Švābi (pikolo), Laionelu Kotē (čells), Džulitu Smolenu (vijoli), Tobiasu Šteimanu (vijole), Džiheiju Lī (vijole), Bettinu Fais (klarnete), Ramonu Ortega Kuero (oboja), Benediktu Heimsu (alts) un tādiem pasaules mēroga izpildītājiem kā čellists Miša Maiskis, klasiskās ģitāras virtuozs MILOŠ un norvēģu pianists Leifs Ūve Andsness. 2021.gadā meistarklašu sērijas tiek turpinātas tiešsaistes formātā, un plānots, ka vasarā, festivāla laikā, jaunajiem talantiem būs iespējams apgūt meistarklases pie pasaules līmeņa māksliniekiem arī klātienē.
Tiešraižu norisei iespējams sekot līdzi iniciatīvas Facebook lapā.
Vairāk informācija par turpmāko plānoto meistarklašu kalendāru, māksliniekiem un praktisku informāciju pieejama: www.rjmusicacademy.com