JRT iestudējumu Brodskis/Barišņikovs līdz šim atzinīgi novērtējuši skatītāji ne tikai Latvijā, bet arī ASV un Izraēlā, bet šajā pavasarī to būs iespējams noskatīties Serbijā, Lielbritānijā, Vācijā, Rumānijā un Šveicē.
Nobela prēmijas laureātu dzejnieku Josifu Brodski un leģendāro mākslas personību Mihailu Barišņikovu saistīja cieša draudzība, kas ilga 22 gadus līdz pat Brodska nāvei 1996. gadā. Alvja Hermaņa iestudējumā Barišņikovs interpretē Brodska dzeju dzejnieka dzimtajā valodā, ar tekstu un kustību atklājot dzejnieka pasauli un ļaujot līdzpārdzīvot Brodska sarežģīto, lirisko un iedarbīgo vārdu spēli. Iestudējumu JRT veidojis sadarbībā ar Baryshnikov Productions, un tas tapis ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu mākslas programmas TÊTE-À-TÊTE 2015 ietvaros.
Belgradas dejas festivāls šajā pavasarī norisinājās jau 14. reizi, un kā īpašs notikums, papildinot festivāla pamatprogrammu, tajā iekļauts JRT iestudējums Brodskis/Barišņikovs.
Belgradas dejas festivāls kopš dibināšanas ir kļuvis par cienījamu notikumu Eiropas dejas festivālu klāstā, piedāvājot saviem skatītājiem labākās izrādes no visas pasaules, jauniestudējumu pirmizrādes un pulcinot gan jaunus, daudzsološus talantus, gan pasaulslavenus māksliniekus.
Izrādes Brodskis/Barišņikovs 23., 24. un 25. aprīlī notiks Belgradas Terazijes teātrī.
MITEM festivāls dibināts 2014. gadā, to izveidojis Budapeštas Nacionālā teātra vadītājs Atila Vidņanskis (Vidnyánszky). Festivāls nosaukts ungāru dzejnieka un dramaturga Imres Madāča (Madách, 1823–1864), dramatiskās poēmas Cilvēka traģēdija autora, vārdā. Piedāvājot skatītājiem dažādu valstu teātra kompāniju izrādes un veidojot kultūru saites, festivāls veicina vietējā teātra izaugsmi un starptautisko atpazīstamību. Šogad festivālā līdzās JRT piedalās teātra kompānijas no Dānijas, Itālijas, Krievijas, Lietuvas, Maķedonijas, Norvēģijas, Polijas, Rumānijas, Ungārijas un Zviedrijas.
Melnais piens jau kopš 2012. gada ir starptautiskajos festivālos pieprasīts JRT iestudējums, kas pēta Latvijas lauku tēmu, secinot, ka latvieša īstā identitāte ir lauki, nevis pilsēta, jo tikai laukos latvieši atšķiras no citiem – pilsētās šīs atšķirības izzūd. Kad pēdējā latviešu vecmāmiņa būs atdevusi savu pēdējo govi, īstā Latvija būs aizgājusi pagātnē – tāpēc izrāde ir arī par govīm. Izrādē piedalās Jana Čivžele, Iveta Pole, Liena Šmukste, Sandra Kļaviņa, Kristīne Krūze, Elita Kļaviņa un Vilis Daudziņš.
Izrādes 25. un 26. aprīlī notiks Budapeštas Nacionālā teātra Hildas Gobi zālē.