Mākslinieku sadarbība aizsākās šogad maijā, kad Alisa Leimane spēlēja galveno lomu Raiena Filipa teātra kompānijas DotInk interaktīvajā teātra performancē Wethey & Co (http://www.inkspace.biz/wethey), vēlāk Londonā viņa piedalījās solo performanču festivālā un Marc Storora nodibinātajā performaneces vasaras projektā The Skin of My Teeth.
Performances projektu Paslēpes mūzikls bez mūzikas atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Pateicoties šim atbalstam projekts spēja piesaistīt četrus Latvijas Kultūras akadēmijas horeogrāfijas katedras absolventus - Katrīnu Albuži, Evitu Biruli, Sergeju Taraseņu un Santu Kanseviču.
Performanci caurvij apslēptā tēma, atmiņas, noslēpumi un simboliski daudz ietvertāka nozīme, kas tiek apslēpta un kuras pētīšana ir projekta kodols. Kā liecina mūzikla bez mūzikas nosaukums Paslēpes – nekas nav tā, kā tas izskatās; tas runā par lietām, kuras cenšamies apslēpt un veidu, kā mēs tās cenšamies atrast.
Šajā procesā ļoti svarīga ir katra apmeklētāja līdzdalība. Paslēpes mūzikls bez mūzikas ir vienreziēja performanece, kurā būs iespējams piedalīties ierobežotam dalībnieku skaitam. Pasākums ir bezmaksas, taču, lai saņemtu ielūgumu uz pasākumu, jāaizpilda pieteikuma anketa (to var atrast šeit:).
Alisa Leimane, komentējot projekta Paslēpes tapšanas gaitu, atzīst, ka nav izmantots specifisks dramaturģisks teksts, un no dalībniekiem netiek prasīta tēla izveide. Lai panāktu absolūtu patiesības ilūziju skatītājā un skatuves māksliniekā, jābūt pilnībā klātesošam telpā un laikā. Izrādes dramaturģiskais materiāls tiks radīts procesā, jo ir saistīts ar autoru darba metodēm un katra projektā iesaistītā dalībnieka un skatītāja individualitāti.