"Ierodoties objektā, pirmais, kas piesaista uzmanību, ir atvērtā ieejas telpa ar galveno akcentu – saglabātu ozolu. Jūtama autoru pietāte pret esošo vidi un lielajiem kokiem. Teritorijas labiekārtojums aicina turpināt un izzināt telpu. Rodas vēlme nesteigties un uzkavēties ilgāk, pabaudot skatus uz Vecrīgu pāri Daugavai, laivu piestātni un uz Āgenskalna līci," atklāj žūrijas locekle Latvijas Ainavu arhitektu asociācijas pārstāve Evita Zavadska.
"Ēkā izvietoti dažāda lieluma un konfigurācijas dzīvokļi ar augstu komforta līmeni. Visām uz ārējo perimetru pavērstajām telpām ir pilnībā iestiklotas ārsienas, aiz kurām atrodas lodžijas. Tas zināmā mērā nodrošina iekštelpās nepieciešamo intimitātes un telpiskā ietvara izjūtu, kā masveidā trūkst daudzās mūsdienu dzīvojamās ēkās," uzskata biedrības Latvijas Reģionālās arhitektūras akadēmija pārstāvis Jānis Krastiņš.
Labākie piemēri
No vairāk nekā 700 aizvadītajā gadā ekspluatācijā nodotajiem būvobjektiem Rīgā balvas dalībnieku reģistrā tika iekļautas un tālākai izvērtēšanai izvirzītas 26 būves, no kurām tika izraudzīti vienpadsmit finālisti (septiņi daudzdzīvokļu nami). "Šogad dominē dzīvokļu tematika – tiek piedāvāta virkne kvalitatīvu un arhitektoniski interesantu projektu rīdziniekiem ar dažādām vēlmēm un pirktspēju dažādās pilsētas teritorijās un apkaimēs. Labākie mājokļu piemēri apliecina, ka nav nepiemērotu vietu un projekta arhitektūras kvalitāti nosaka tikai autoru profesionalitāte konkrētajā kontekstā piedāvāt ko vairāk nekā cenas "eiro par kvadrātmetru" attiecību," uzsver Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis. Finālistu vidū bija arī divi biroji, viena inženierbūve un viena ārtelpa – antropogēno slodzi mazinoša infrastruktūra dabas parkā Piejūra (Mangaļsala).
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena otrdienas, 8. oktobra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!