Piemēram, ziemas pastaigās aicina kūrortpilsēta Jūrmala. Tās Tūrisma informācijas centrs izstrādājis jaunus pastaigu maršrutus pa mazāk zināmām Jūrmalas apkaimēm – Buļļuciemu, Lielupi, Bulduriem, Dubultiem –, iepazīstinot ar kūrortpilsētas vēsturi, koka arhitektūras pērlēm, izcilu personību dzīvesstāstiem un dabas ainavām. Maršruti atrodami www.visitjurmala.lv.
Pilsētā kā pieturas punkti var kalpot jaunie vides objekti – tēlnieka Kristapa Gulbja veidotās kaijas uz soliņiem Dzintaros un Majoros, arhitekta Didža Jaunzema veidotais Čiekurs Jaundubultu skvērā, kā arī tēlnieces Olgas Šilovas skulptūra Aspazija kāpās – dzejnieces tēls jaunībā netālu no Aspazijas mājas. Tikmēr pastaiga Ragakāpas dabas parkā ved pa senu priežu apaugušām kāpām, kur var nokļūt pie jūras vienā pusē un līdz Jūrmalas Brīvdabas muzejam otrā pusē. Muzejā āra teritorijā apskatāma XIX gs. beigu–XX gs. sākuma piekrastes zvejnieka sēta ar tai raksturīgajām ēkām – dzīvojamo māju, klēti, pirti, tīklu un peldu būdu, laivu un enkuru novietni u. c. Bet Dzintaru mežaparkā līdz 28. februārim ik dienu līdz pat plkst. 22.00 var pabūt Gaismas parkā, kuru "apdzīvo" no gaismiņām veidoti lāči, eži, vāveres un citi meža dzīvnieki, ar lampiņu virtenēm ir izgaismoti arī koki, tiltiņš un skatu tornis. Tiesa, parks šobrīd ir ļoti populāra pastaigu vieta, tāpēc apmeklētāji aicināti uz to doties drīzāk darbdienās, kad cilvēku parkā ir mazāk un distancēties no citiem ir vieglāk.
Tāpat Dzintaru mežaparkā atvērta distanču slēpošanas trase, un slēpot var doties arī pludmalē no Lielupes ietekas jūrā līdz pat Jaunķemeriem, kur izveidota 22 km trase. Par dabas pastaigu un aktīvās atpūtas cienītājiem, starp citu, padomājusi arī Lauku tūrisma asociācija Lauku ceļotājs, kas vietnē www.celotajs.lv apkopojusi šobrīd aktuālo informāciju par vairāk nekā 50 distanču slēpošanas trasēm un vietām visos Latvijas novados – sākot no entuziastu iebrauktām špūrēm un beidzot ar profesionāli izveidotām trasēm. Pirms došanās uz attiecīgo trasi gan jāprecizē, vai tā konkrētajā laikā ir atvērta. Tāpat, iepriekš sazinoties un ievērojot saimnieku ieviestos epidemioloģiskās drošības noteikumus, slēpotāji un ziemas ainavu baudītāji aicināti izmantot arī lauku tūrisma mītņu pakalpojumus – naktsmājas, pirtis, izbraucienus zirga kamanās, sniegotus pārgājienus u. c.