Pilsētā dzīvo un strādā ap divsimt dažādu tautību pārstāvji, kas izraibinājis un bagātinājis arī kultūras dzīvi. Pēc svētkiem daudzviet Eiropā iestājas miers un klusums uz vairākiem mēnešiem, bet Ženēva joprojām mirdz, muzicē un meklē piedzīvojumus.
Līdz 06.01. Skudru pūznis
Lai gan var likties neparasti, ka kāds ierosina brīvdienu pavadīt, skatoties uz skudrām, Ženēvas Dabas vēstures muzeja izstāde aizrauj viegli. Ekspozīcija izslavēta ar to, cik saistoši spēj atveidot un pastāstīt par fascinējošo skudru pasauli, daudzpusīgo sociālo dzīvi un stratēģisko domāšanu (ir taču iemesls, kāpēc skudras pārdzīvoja dinozaurus). Bērniem līdz 18 gadu vecumam ieeja bez maksas. Pastāvīgās ekspozīcijas šajā Ženēvas muzejā, tāpat kā daudzos citos, brīvi pieejamas visiem.
Līdz 13.01. Gaismiņas nav izslēgtas
Līdz mēneša vidum vēl iespējams redzēt krāšņo Ženēvas gaismas festivālu. Gaismas skulptūras izkaisītas pa visu pilsētas centru, kas ir lielisks pamudinājums to iepazīt, izstaigājot kājām. Kopā ar citām dekorācijām un svētku gaismiņām pilsētā iespaids ir satriecošs. Tūrē iespējams doties arī gida pavadībā. Plašāka informācija – geneve.com.
17.01. Dīva
Kopš Andželas Georgiū debijas Violetas Valerī lomā izrādē La Traviata viņa uzstājusies lielākajos opernamos un saņēmusi apbalvojumu pēc apbalvojuma. Eiropas tūres ietvaros Georgiū balsi pianista Frederika Šaslēna klavierspēles pavadījumā dzirdēt varēs arī Ženēvā. Vairāk – Angelagheorghiu.com.
18.01. Trīs stundas piedzīvojumu
Ne scenārija, ne aktieru, ne specefektu. Tikai dokumentāli iemūžināti piedzīvojumi, kas pārbaudījuši cilvēka muskuļu spēka un izdomas robežas. Jau 15 gadu dokumentālo piedzīvojumu filmu programma Eiropas āra filmu tūre ceļo pa kontinenta lielajām pilsētām. Šogad viens no pieturas punktiem būs arī Ženēvā. Gan tie, kuri skaidri apzinās, ka citādi nekad neuzzinās, kā ir rāpties klintīs pasaules bīstamākajās kalnu takās, gan tie, kuri vēlas iedvesmoties neparastiem piedzīvojumiem, pulcēsies unikālā triju stundu garā īsfilmu seansā, lai apbrīnotu cilvēka spējas. Vairāk – Ch.eoft.eu/en/.
25.01. Zeme aiz mūra
Janvāra beigās Ženēvā uzstāsies viesi no Ķīnas – Guandžou simfoniskais orķestris. Tas ir viens no lielākajiem Ķīnas orķestriem un viens no retajiem, kas tūrēs apceļo un spēj piesaistīt klausītājus piecos kontinentos. Koncertā iekļauti arī skaņdarbi no greznās Ķīnas melodrāmas Ardievu, mana konkubīne. Plašāka informācija un saite biļešu iegādei meklējama geneve.com.
01.02.–23.02. Ballīte mēneša garumā
Gandrīz mēnesi Antigel festivāls vairākās Šveices pilsētās, arī Ženēvā, piedāvās plašu pasākumu programmu, sākot no maratona un jogas nodarbībām dzīvās mūzikas pavadījumā līdz pat pasaulslavenu mūziķu koncertiem. Uzstāsies, piemēram, grupas Blur solista Deimona Albarna muzikālais projekts The Good, the Bad & the Queen, brazīliešu mūziķis Sēu Žorži, Anna Calvi, kura iepriekš viesojusies arī Latvijā, un daudzi citi. Programma un biļešu iegāde - antigel.ch.
No 05.02. Cietumā
To, vai ieslodzījums ir labs soda mērs, apspriež kopš cietumsodu pirmoreiz ieviesa. Vai cietums var kādu pārmācīt, mainīt? Vai izdomāts kas labāks? Ar šiem jautājumiem izaicinās plaša, interaktīva ekspozīcija Sarkanā Krusta muzejā. Jānorāda, ka muzejs saņēmis apbalvojumu kā viens no neparastākajiem un modernākajiem Eiropas muzejiem. Plašāk – Redcrossmuseum.ch/en.
08.–10.02. Japāņu bundzinieki
Savā enerģijā ar auditoriju Ženēvā dalīsies Japānas bundzinieku grupa Yamato – atpazīstamākais ansamblis, kas izpilda mūziku tradicionālajā taiko tradīcijā. Biļešu iegāde – yamato-show.de.
Rīga - Ženēva
- airBaltic tiešie lidojumi trīs reizes nedēļā