Mēs izpētījām Valsts prezidenta, 14 ministru, 100 Saeimas deputātu, 85 Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) darbinieku, 17 Latvijas Bankas vadības locekļu un septiņu lielo pilsētu vadītāju amatpersonas deklarācijas.
Politiķi un finanšu uzraugi izrādījušies tālredzīgāki par maestro Raimondu Paulu, jo nevienam no viņiem Latvijas Krājbankā nebija ne tuvu 100 000 eiro, kas ir valsts garantētā kompensācijas summa. Taču attiecībā uz citām bankām šāda piesardzība netiek ievērota.
Piemēram, Valsts prezidents Andris Bērziņš visus savus ietaupījumus vairāk nekā 1,5 miljonu latu vērtībā glabā SEB bankā. Prezidenta pārstāve Līga Krapāne skaidro, ka viņš ir šīs bankas klients kopš laika, kad pats bija Unibankas vadītājs. Ministru prezidents Valdis Dombrovskis lielāko daļu savu ietaupījumu (42 000 eiro) glabā Beļģijas bankā KBC Bank. Viņš skaidro, ka par šīs bankas klientu kļuvis laikā, kad bijis Eiropas Parlamenta deputāts.
Citi politiķi izvēlējušies sadalīt ietaupījumus pa vairākām bankām. Saeimas deputāts Arvils Ašeradens (Vienotība) divās Latvijas bankās glabā katrā pa 100 000 eiro, bet lielāko daļu naudas (gandrīz 300 000 latu) uzticējis Nordea bankai. «Tā ir biznesa ābece, ka risks ir jāsadala,» uzsver Ašeradens. Savu uzticēšanos Nordea bankai viņš skaidro ar to, ka Latvijā šī banka darbojas nevis kā vietējā finanšu iestāde, bet gan kā Somijas bankas filiāle, tātad par naudas drošību rūpējas arī Somijas valdība. Šo argumentu piemin arī deputāte Elīna Siliņa, kas Nordea bankai uzticējusi gandrīz visus savus uzkrājumus (ap 470 000 latu).
Vairāk par to, kur savus iekrājumus glabā Latvijas politiķi un banku uzraugi, lasiet Sestdienā.