Lāčplēša brokastu panna
Budas bļodas un Ramen zupas ēdīsim citureiz, bet tagad, par godu mūsu stiprajam Lāčplēša simbolam, pagatavosim spēcinošas brokastis – šādu panniņas saturu apēdot brokastīs, pusdienas var arī izlaist!
20 minūtes/ 1-2 porcijas (ja nu Lāčplēsis nav viens pats)/ Vienkārši
Sastāvdaļas
- pāris vārītu kartupeļu (ar visu mizu, paša audzēti)
- krietna šķēle kūpināta cauraudzīša (šoreiz no lauku saimniecības Kunturi)
- 2 olas (šoreiz Modra olas)
- vājpiena biezpiens (šoreiz no Straupes piena)
- sauja zaļo lociņu (pašaudzēti)
- pāris tomātiņu (pēdējie no siltumnīcas)
Gatavošana
1. Pannā apcep cauraudzīša šķēli viegli brūnganu. Pēc tam tauciņos, ko pannā atstājis cauraudzītis (to noliek siltumā maliņā), apcep uz pusēm pārgrieztus vārītos kartupeļus skaisti zeltainus.
2. Vienlaikus ar kartupeļiem izcep arī divas vēršacis.
3. Atliek atpakaļ pannā cauraudzīti, maliņā pievieno vājpiena biezpienu (jo tas satur vairāk olbaltumvielu nekā pilnpiena, turklāt tauciņu jau būs gana no gaļas šķēles).
4. Visam devīgi pārkaisa zaļos lociņus un smukumam uzliek arī pa kādam tomātiņam. Ēd un pēc tam dodas fiziski pastrādāt, vislabāk laukā.
Veselīgas uzkodas kino vakaram
Tradicionāli Lāčplēša dienā pa televīziju rāda arī kādu patriotisku mākslas filmu – tad nu piedāvāju kino vakaram veselīgas uzkodas. Ja kādam šķiet, ka pelēkie zirņi uz nakti nav tas labākais variants, atgādināšu, ka svarīgākais ir tos kārtīgi sakošļāt.
15 minūtes/ tik porciju,cik vēlas/ nekā grūta
Sastāvdaļas
- bio ķirbju sēklas (šoreiz no z/s Salenieki)
- pelēkie zirņi (izmērcēti un izvārīti, šoreiz no Naukšēniem)
- eļļa un sviests cepšanai
- sāls
- siers brinza sālījumā (šoreiz no Dundagas)
- eļļa iemarinēšanai
- kaltēta raudene
- ķiploku pulveris (ja vēlas)
Gatavošana
1. Ķirbju sēklas ber pannā un, ik pa brīdim apmaisot, cep, līdz tās mazliet uzpūšas, sāk paukšķēt un mainījušas krāsu uz zeltainu.
2. Izvārītus pelēkos zirņus ber pannā, kurā izkausēts sviests, un maisot apcep kraukšķīgākus. Pēc garšas pieber sāli, garšvielas, uz beigām var pārkaisīt arī smalki sarīvētu cieto sieru.
3. Brinzas sieru sagriež mazos kubiciņos, liek bļodiņā, pārkaisa ar kaltētu raudeni un ķiploku pulveri un pārlej ar eļļu, lai siers nosegts, – vislabāk būtu sieru eļļā noturēt vismaz diennakti, lai garšas savelkas, taču var ēst arī jau uzreiz. Sāli gan nevajag, jo brinza jau tāpat ir ļoti sāļš siers. Savukārt eļļu pēc tam var izmantot salātu gatavošanā – tā būs ļoti aromātiska.