Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

SestDienas receptes

SestDienas receptes: Zemenes un sparģeļi

Nupat iet vaļā Latvijas zemnieku audzēto sparģeļu laiks – gan tirgos, gan veikalos nopērkami mūsējie, svaigi un kraukšķīgi, turklāt par pieņemamu cenu. Vietējās zemenes arī jau iekaro tirgu, tāpēc skaidrs: jārīko sparģeļu un zemeņu pēcpusdiena!

SestDienas receptes: Pikniksezona!

Sākas vasara un līdz ar to arī gardēžu lielie svētki – dārzos viss zaļo, aug un ienākas, var gatavot un ēst laukā, var doties pie dabas piknikā… Vārdu sakot, vasara piedāvā patīkamus laika pavadīšanas veidus un vietas arī ēšanas ziņā.

SestDienas receptes: Pikniku sezona atvērta?

Šonedēļ pagatavosim divus ēdienus, kurus ērti paņemt līdzi piknikā. Viens, kā aprīlī ierasts, ir salāti, pietiekami sātīgi un vienlaikus kraukšķīgi svaigi, bet otrs šoreiz nebūs no saldā, bet gan sāļā gala – kišs ar sēnēm un sieru, kas tikpat labi garšo gan silts, gan atdzisis.

Spirdzinoši, sātīgi un saldi!

Pieturoties pie domas, ka aprīlī katru nedēļu nepieciešams gan kas salds, gan svaigs, šoreiz divi ļoti garšīgi ēdieni. Vieni ir salāti, kas uzskatāmi par pamatēdienu, jo pavasarī taču vajag vieglumu, otra – brīnišķīga riekstu tarte, jo pavasarī vajag arī enerģiju!

SestDienas receptes: Rudens spēks pavasarim

Šonedēļ galdā celsim divus spēcinošus ēdienus. Abos galvenajās lomās ir saknes un dārzeņi, kuri izauguši jau pērnajā gadā, bet joprojām glabā sevī veselīgas lietas, – puravi, sarkanais kāposts, Briseles kāpostiņi un pētersīļa sakne.

SestDienas receptes: Gaidām pavasari

Lai arī īsteni pavasarīgs laiciņš kavējas, galdā celsim divus pavasari vēstošus ēdienus. Sāļais kišs ar garnelēm, fenheli un kazas sieru, bet piedevās (vai atsevišķi) – zaļi un kraukšķīgi dārzeņu salāti ar aitas siera akcentu.

Feinšmekeru mērcīte ar sarkanvīnu

Brīnišķīga mērcīte, kas garšo kā restorānā un vedina domāt par stundām ilgu reducēšanas procesu. Tomēr ne – tā ir gatava nepilnā pusstundā, bet garša un aromāts neatstās vienaldzīgu līdz nākamajai reizei!

Ātrais ganu pīrāgs jeb kartupeļu biezputras sacepums ar kupātiem

Sātīgais ēdiens ar nosaukumu ganu pīrāgs ir slavens jau izsenis – tradicionāli tas ir sacepums ar sarkanvīnā un tomātu mērcē vārītu malto gaļu, kartupeļu biezeni un sieru pa virsu. Šo nodēvēju par ātro variantu, jo gaļas vietā izmantoju kupātus, kas pirms tam tikai fiksi jāapcep uz pannas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide