Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

SestDienas receptes

SestDienas receptes: Karalis ķiploks

Par virsrakstā minēto apgalvojumu gandrīz neviens nešaubās, tāpēc vērtīgi atrast dažādus veidus, kā to "karali" nemanāmi ievadīt organismā. Man, piemēram, svaigs ķiploks ne visai, bet pacepts un sautējumos tas, manuprāt, ir lielisks, un par daudz to pievienot gandrīz nav iespējams. Gatavojot tas mainās un kļūst par lielisku ēdiena labās garšas un smaržas pastiprinātāju.

SestDienas receptes: Uz pjedestāla – pētersīļi!

Vai zinājāt, ka pētersīļi ir vieni no veselīgākajiem zaļumiem? Dzimuši Vidusjūras apgabalā, tie lieliski aug arī pie mums un ir pieejami faktiski visu gadu. Daudziem pētersīļi gan tā ne visai, jo stipri garšā un ne visai viegli sakošļājami, taču ir kāds noslēpums: ja ļoti smalki sakapā un tad pievieno ēdienam, tie ir brīnišķīgi!

Sestdienas receptes- Kūpināto zivtiņu vilinājums

Latvietis un kūpinātas zivis – tas ir stāsts, īpaši jau vasarā. Par braukšanu caur mazajiem piejūras ciemiem, piestāšanu sētās, kur svaigi nokūpinātas zivis, sapirkšanos nereti par daudz un tā tālāk. Man ar kūpinātām zivtiņām mieloties vislabāk patīk jūras malā bez galda piederumiem, ar kādu malku auksta alus vai baltvīna, bet mājās jau var arī pagatavot ko vairāk.

SestDienas receptes: Lasis un mazie kaimiņi

Augusts turpinās, un šomēnes gatavojam vienkāršus pusdienu ēdienus ar uzsvaru uz zivīm – vismaz viena no receptēm būs zivju mīļotājiem. To jau visi zina, ka zivis ir veselīgas un, ja nu kāds vēl šaubās, – arī garšīgas un daudzveidīgi pagatavojamas. Iespējams, tieši lasis (vai forele) un dažādas mazās jūras veltes ir zivju mīļotāju visvairāk iecienītie ēdieni. Lasis tāpēc, ka daudz filejas, maz asaku un vienkārši garšīgs. Savukārt jūras veltes – interesantās konsistences un daudzveidības dēļ.

SestDienas receptes: Vienkāršie vēderprieki

Augusts ir klāt, un šomēnes gatavosim vienkāršus pusdienu ēdienus ar uzsvaru uz zivīm – vismaz viena no receptēm būs zivju mīļotājiem. To jau visi zina, ka zivis ir veselīgas un, ja nu kāds vēl šaubās, – arī garšīgas un daudzveidīgi pagatavojamas. Taču pārejā no bezplīts ēdieniem uz zivīm vēl arī viena pavisam ierastās aukstās zupas modulācija ar pikantu noti. Vasara ir diezgan īsa, tāpēc augustā tā jābauda, cik vien atļauj laikapstākļi, atvaļinājuma iespējas un visi citi apstākļi. Ēdiens ir diezgan būtiska baudīšanas sastāvdaļa, bet ar piebildi: mazāk laika gatavošanai, vairāk atvēlot nesteidzīgai pasēdēšanai un izbaudīšanai!

SestDienas receptes: Spirdzinoši vasarīgi

Pēc saulainā un karstā jūnija noslēguma, kas bija skaisti un tomēr arī mazliet nogurdinoši, šajā mēnesī nolēmām pieturēties pie tādām receptēm, kas neprasa stāvēšanu pie karstas plīts. Un šādiem ēdieniem ir vēl kāds pluss: lielākoties tie ir pagatavojami daudz ātrāk, jo nekas nav jāvāra, jācep vai jāšmorē, bet kārtīgs ēdiens gatavs!

SestDienas receptes: Neierastas garšas šarms

Ir tādi ēdieni un dzērieni, kuros kopā saliktas šķietami nesaderīgas sastāvdaļas, taču garšo pārsteidzoši labi. Daži piemēri: sinepes un medus, kartupeļu pankūkas ar brūkleņu ievārījumu, vista ar ananasiem, piena zupa ar siļķi… Tiem, kas raduši ēst visādus brīnumus no dažādu pasaules tautu virtuvēm, varbūt arī nav nekāds pārsteigums, tomēr vienkāršam ēdējam varētu būt gan. Lūk, to tad šoreiz arī piedāvājam: neparastus garšu salikumus, kas garšo labi!

SestDienas receptes: Līgo!

Dodamies līgot, un, kā zināms, pēc apdziedāšanās, rotaļām un dejām gribas arī uzkost! Ko latvieši tradicionāli ceļ Līgu un Jāņu svinēšanas galdā? Sieru, protams. Pīrāgus un plātsmaizes. Mazsālītus gurķīšus un grilētas gaļiņas. Varbūt auksto zupu un dažādus salātiņus no rīta? Es kā Jānis šoreiz piedāvāju divas receptes tieši otrajai – Jāņu – dienai: svaigus, meditatīvus salātus brokastīs un atdzīvinošu, siltu zupu pusdienās.

SestDienas receptes: Pikniks visām gaumēm

Šomēnes pēc lielās mājās sēdēšanas, šķiet, visi sapratuši, ka laukā tomēr ir labāk, tāpēc dodamies pārgājienos, izbraucienos, makšķerēt, sportot, atpūsties un darīt visu ko citu. Ņemam līdzi bērnus, kuri trīs mēnešus pavadījuši dīvainās telefonu un datoru mācībās un, protams, arī gardu pikniku, ar ko ceļā atjaunot spēkus un uzlabot omu!

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide