Pēc Hipotēku bankas pārveides un komercdaļu pārdošanas šī banka vairs nekonkurēs ar citām komercbankām, bet koncentrēsies tikai uz esošās attīstības daļas programmu realizāciju un pilnveidi, Dienai uzsver Finanšu ministrijas pārstāvis Aleksis Jarockis.
Hipotēku banka resursus virza tam, kam komercbankas nesniedz finansējumu pietiekamā apjomā, - biznesa sācējiem, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, inovatīviem projektiem, strauji augošiem uzņēmumiem, lauksaimniekiem un mikrokreditēšanai -, izklāsta bankas pārstāve Sandra Eglīte.
Attīstības bankas «klasiskās atbalsta jomas» ir biznesa sākšana, mikro, mazo un vidējo uzņēmumu, inovāciju, energoefektivitātes un infrastruktūras attīstības projekti, taču uz atbalstu var tēmēt arī specifiskākas jomas, ko valsts kādā laika posmā atzinusi par prioritāti, piemēram, sociālo mājokļu attīstība, atjaunojamā enerģija, filmu uzņemšana, vides aizsardzība, tūrisms un mājokļu rekonstrukcija.
Piemēram, Starta programmā, ko Hipotēku banka realizē ar Eiropas Sociālā fonda līdzfinansējumu, biznesa sācēji var saņemt aizdevumu līdz 54 tūkstošiem latu, savukārt Latvijas un Šveices mikrokreditēšanas programmā aizdevumi līdz 10 tūkstošiem latu paredzēti biznesa sācējiem un uzņēmumiem, kuros strādā mazāk nekā 10 darbinieku.
Mazo un vidējo uzņēmumu izaugsmes programmā uzņēmumi, kas nestrādā lauksaimniecības nozarē, var aizņemties līdz 300 tūkstošiem latu, lauksaimniecības uzņēmumiem pieejamais finansējums ir līdz diviem miljoniem latu. Komersantu konkurētspējas uzlabošanas programmā aizdevums investīcijām svārstās no 200 tūkstošiem līdz pieciem miljoniem latu, aizdevumi apgrozāmiem līdzekļiem - no 100 tūkstošiem līdz 2,5 miljoniem latu, Zemes iegādes kreditēšanas programmā var aizņemties līdz 100 tūkstošiem latu ar īpašnieka galvojumu.