Francija un Dānija atpaliek no Norvēģijas?
Slidot visi prot, un arī cīņasspara pietiek jebkurai komandai, tomēr izpildījums Francijai nebija tik labs kā Norvēģijai.
Trešajā periodā Miks Indrašis audzināšanas nolūkos palika uz soliņa?
Teds (galvenais treneris Nolans) visu laiku uzsver, ka ir jābūt gudriem lēmumu pieņemšanā. Otrā perioda beigās mēs esam vadībā ar 1:0, un šādā situācijā uz pretinieku zonas zilās līnijas tiek pazaudēta ripa, seko pārkāpums, un līdz ar svilpi mēs vēl zaudējam vārtus. Pret viņa cīņassparu un attieksmi nav nekādu pretenziju, bet tā nedrīkst spēlēt.
Kādi ir plusi no turnīra, un kas palika neizdarīts?
Neizdarījām to, ka neieņēmām pirmo vietu. Skaidrs, ka šādi turnīri ir nepieciešami. Varbūt ne visiem, jo tāpat ir zināms, ka viena daļa spēlētāju būs pavasarī izlasē. Nav mums tik plašas izvēles iespējas. Ieguvums noteikti ir arī tas, ka, piemēram, Andra Džeriņa maiņai šajā turnīrā vajadzēja uzņemties līdera lomu, bija jābūt laukumā kritiskās situācijās. Viņu izaugsmei šīs spēles noteikti nāks tikai par labu. Trīs HK Rīga jaunie aizsargi jau turnīra otrajā mačā spēra soli uz priekšu spēles izpratnē.
Spēlētājiem bija grūti pielāgoties jaunā trenera Teda Nolana prasībām?
Nebija ļoti striktu norādījumu no trenera puses. Lielu atšķirību es nesaskatīju no tā, ko grib redzēt Teds Nolans un Peka Rautakallio. Tas ir tas pats Ziemeļamerikas hokejs. Šajā turnīrā Teds pats daudz skatījās, kā un kas notiek uz lielajiem laukumiem.
No malas izskatījās, ka spēles vadīšana vairāk ir Ābola pārziņā...
Pirms turnīra mēs runājām par to, kā notiks darbs uz soliņa. Mēs teicām, ka Dinamo ir tāda kārtība, ka Viktors (Ignatjevs) regulē, kuri aizsargi iet laukumā, bet es atbildu par uzbrucēju virknējumiem. Veto tiesības pieder Pekam. Teds teica: OK, tad tā arī lai notiek.
Kas vispirms būtu jādara jaunajiem spēlētājiem, lai izcīnītu vietu sastāvā spēlēšanai pasaules čempionātā?
Fiziski jākļūst spēcīgākiem. Ne tikai trijiem HK Rīga aizsargiem, bet arī, piemēram, uzbrucējam Jurim Upītim, kuram ir prasme būt īstajā laikā pareizajā vietā. Spēlē ar Franciju mēs redzējām, ka vienā epizodē varēja izslidot viens uz vienu, bet aizsargs bija divreiz ātrāks.
Vai nebija gaidīts vairāk no otrās maiņas, kurā spēlēja Mārtiņš Cipulis, Juris Štāls un Ronalds Ķēniņš? Vienīgo ripu iemeta Štāls jau ar citiem partneriem.
Protams, ja reiz trijās spēlēs viņi šādā salikumā neguva nevienus vārtus, bija gaidīts vairāk.
Teds Nolans ne tikai medijiem, bet arī saviem palīgiem pauda gandarījumu par redzēto laukumā?
Šis viņam bija komandas iepazīšanas turnīrs. Viņš bija redzējis Dinamo un HK Rīga spēles, varbūt vēl kādu, bet pārējie spēlētāji viņam nebija zināmi. Kopumā mēs varam būt apmierināti ar komandas parādīto sniegumu, sevišķi jauno spēlētāju. Bija cīņasspars un degsme.
Kāpēc pēdējā brīdī ārpus sastāva palika Alberts Iliško, kurš bija atbraucis no Zviedrijas?
Man nebija saprotams, kāpēc viņš atbrauca uz Rīgu. Viņš tomēr spēlē Zviedrijā trešajā divīzijā. Tas, ko mēs redzējām vienā treniņā Piņķos, tomēr gribētos redzēt vairāk. Izlēmām arī braukt ar septiņiem aizsargiem un trīspadsmit uzbrucējiem. Labāk tad bija ņemt Dīķi, kurš mums bija zināms un ir labā kondīcijā.
Cik spēlētāju no šī sastāva nesaprot Nolana teikto?
Divi ar pusi ir teikuši, lai pārtulko, ko saka Nolans.
Pēc pārbaudes turnīriem treneriem parasti vaicā, cik no šī sastāva varētu spēlēt pasaules čempionātā?
Uz papīra neesam vēl neko rēķinājuši. Tas būtu mans personiskais viedoklis, bet es neko neteikšu, jo neesmu izlases galvenais treneris.