Nedrīkst pārsteigties un karstā dienā zaļos istabas augus uzreiz izlikt spožā saulē. Tie var apdegt, gluži tāpat kā cilvēks, kas dodas uz pludmali un jau pirmajā dienā saulē pavada trīs un vairāk stundu. Telpaugiem patīk izkliedēta gaisma. Tāpēc būtu labāk, ja pirmā diena, ko tie pavadītu neierastākos apstākļos, būtu mazliet apmākusies.
Vislabāk uz siltas un saulainas lodžijas jutīsies sukulenti. Saules staru ietekmē tie mazliet mainīs krāsu, un, piemēram, zaļā alveja pēc kāda laika var iegūt mazliet sarkanīgu nokrāsu. Tāpat arī citu toni - sarkanīgu vai dzeltenīgu - iegūs naudas koka lapas.
Balkoni, ja vien tie nav iestikloti, vairāk pakļauti vējiem un nokrišņiem, tāpēc kaktusi tur īpaši labi nejutīsies, turklāt nokrišņu dēļ uz balkona kaktusiem var būt pārlieku liels mitrums.
Papardes mīl paēnu, tāpēc spilgtā saulē tās nevajadzētu turēt. Ja paparde apdeg, tā gan vairs zaļa nekļūs.
Falenopšus (orhidejas) arī var nest ārā, bet gluži atklāts balkons arī tiem nederēs, jo lietus var sakrāties to lapu pamatnēs un rezultātā augs var nopūt.
Ja istabas augi tiek nesti dārzā, vispiemērotākā būs mājas austrumu vai rietumu puse. Vispirms augi jānovieto ēnainā vietā, pamazām pieradinot pie saulītes. Telpaugus dārzā var turēt divus trīs mēnešus, bet jāņem vērā laika apstākļi.
Dažus telpaugus vasarā pat īpaši pārstāda dārzā. Piemēram, acālijas vislabāk iestādīt zem ābeles, mazliet ēnainā vietā. Tad augs saņems barības vielas no zemes un nebūs bieži jālaista. Rudenī acāliju ņem ārā un iestāda jau lielākā podā. Ja acālija tiek izlikta ārā ar visu puķupodu, nedrīkst aizmirst to iekaltēt. Ja gribas saglabāt Alpu vijolīti vai begoniju nākamajai sezonai, tās arī var pārstādīt ārā.
Ja Ziemassvētku kaktuss ziemas vidū neziedēja, iespējams, ka tam pietrūka vasaras atvaļinājuma. Šim augam ļoti patīk, ja vasarā tas atradies svaigā gaisā, noēnotā vietā (ja ne dārzā, tad vismaz uz lodžijas).
Citrusaugus, ananasus, istabas kļavas arī var droši nest ārā, turklāt likt saulē.
Problēmas var sagādāt telpaugu kopšana, jo uz lodžijas tiem var draudēt gan sausums, gan pārlaistīšana. Ja augs atrodas plastmasas podā, tad jārēķinās, ka tas nežūst tik ātri kā māla pods un var gadīties, ka augsnes virskārta jau sausa, bet augsne pie saknēm vēl ir mitra. Telpaugus vasarā turpina regulāri mēslot. To nevajadzētu darīt karstā un saulainā dienā.
Maijs ir pats pēdējais brīdis, kad pārstādīt telpaugus, jo īpaši ātri augošos. Ja tie sazarojušies, augus sadala vairākos puķu podos.