Viltojumi fiksēti arī ASV Gaisa spēku lielākajā kravas lidmašīnā, speciālajām operācijām domātajos helikopteros un Jūras kara flotes novērošanas lidmašīnās.
Pat vissīkākā kļūme var apdraudēt kareivju veselību vai dzīvību. Komiteja brīdina, ka tas rada bažas ne vien par pašu lidaparātu, bet arī par valsts drošību. Ziņojumā uzsvērts, ka atklājums ir ļoti satraucošs un kalpo kā pierādījums tam, ka Ķīna nav spērusi attiecīgos soļus, lai apkarotu viltojumu tirdzniecību.
«Tā vietā, lai atzītu šo problēmu un agresīvi stātos pretim viltotājiem, Ķīnas valdība centusies izvairīties no pārbaudes, kā arī atteikusi vīzas komitejas pārstāvjiem, kas vēlējās izmeklēšanas ietvaros doties uz Ķīnu,» uzsvērusi komiteja. «Viltotas elektronikas detaļas tiek brīvi pārdotas Ķīnas tirgū.»
Lai gan lielākie pārmetumi raidīti Ķīnas virzienā, ziņojumā norādīts, ka sava vaina ir arī ASV un tās kontraktkompānijām, kas sistemātiski nav fiksējušas viltojumus piegādes ķēdē.
Ķīnas Ārlietu ministrijas pārstāvis Huns Lei, komentējot ziņoju, norādīja, ka ASV būtu jāveic rūpīga tirgotāju izmeklēšana. «Tas, vai attiecīgās apsūdzības ir pamatotas, vēl arvien ir apšaubāms,» citēja Bloomberg.