Pasaulē lielu rezonansi izraisīja Austrālijā esošā ātrās ēdināšanas uzņēmuma Kentucky Fried Chicken (KFC) tiesāšanās ar kādu meiteni, kura, apēdot vienu no uzņēmumā pagatavotajām tortiljām, esot guvusi smagus un neatgriezeniskus smadzeņu bojājumus. Jaundienvidvelsas štata Augstākā tiesa paziņoja, ka KFC cietušajai jāizmaksā astoņi miljoni Austrālijas dolāru jeb 4,4 miljonu latu kompensācija. Ilgus gadus KFC savu vainu noliedza un bija apņēmības pilns nemaksāt viņai ne centa.
Krietni mazākos apjomos, bet arī iespaidīgas summas kompensācijās pieprasītas ātrās ēdināšanas uzņēmumiem Latvijā. Piemēram, pirms neilga laika Rīgas apgabaltiesa no McDonald's lēma piedzīt 30 000 latu kompensāciju par kādas sievietes traumas gūšanu darbavietā. Restorāna virtuves darbiniece paslīdēja uz mitras grīdas virtuvē, krita un kļuva par invalīdi. Tiesas spriedums gan tika pārsūdzēts.
Pērn skandāla epicentrā nonāca arī uzņēmums TurKebab. Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) uzņēmuma tirgotajā produkcijā festivāla Positivus laikā atklāja nepieļaujami lielu stafilokoka daudzumu, kā arī stafilokoka enterotoksīnu. Tas nozīmē, ka, gatavojot un uzglabājot kebabu neatbilstošā temperatūrā, mikroorganismi negāja bojā un potenciāli varēja apdraudēt patērētāju veselību. Bija aizdomas, ka vairāki festivāla dalībnieki inficējušies, ēdot TurKebab produkciju. PVD uzņēmumam noteica 250 latu lielu sodu, TurKebab to pārsūdzēja. Vēlāk uzņēmuma līdzīpašnieks Andis Zusts norādīja, ka šis gadījums apliecinājis komunikācijas nozīmi biznesā. Viņš sacīja, ka gūta mācība - nedrīkst komunicēt ar auditoriju sociālajos tīklos tikai tad, kad klājas labi, bet svarīga ir arī ātra komunikācija krīzes situācijās.