Diena, 09.07.2012.
L. Varbūt, ja mūzikas skolas pieprasa to vingrināšanos, var arī nodrošināt telpas, kur to darīt. Vai arī topošie mākslinieki var noizolēt savus dzīvokļus - akmens vate u. tml., lai skaņa mazāk iet cauri? Nezinu konkrēto gadījumu, bet nu es ar sauktu policiju, ja tais retajos brīžos, kad ir laiks būt mājās un kad ir jāmācās vai jāizguļas (jo pārējā laikā darbs+mācības) kāds blakus/apakšā/augšā plinkšķinātu un uz lūgumiem izbeigt nereaģētu.
Vija. Mūsu mājā (ulmaņlaiku ar biezām sienām) arī pazīstams mūziķis spēlēja klavieres. Man, aiz sienas dzīvojošai, tas netraucēja. Sliktāk bija apakšējiem kaimiņiem, jo iedvesma viņam bija pa naktīm un tikai tad, kad ritmu piesita ar kāju. Apakšējiem kaimiņiem nācās meklēt citu dzīvesvietu.
Pareizi. Nekas nav jāmaksā. Stulbu kaimiņu dēļ zēnam būs liegts mācīties mūzikas skolā. Ir daudz jātrenējas, lai mācītos. Jebkurā priekšmetā skolā ir mājasdarbi, tāpat arī mūzikā. Un, ja zēns to dara dienas laikā līdz plkst. 22, tad viņu neviens nedrīkst sodīt.
Planšetdatoru ieviešana skolās izmaksātu ap 70 miljoniem latu
Diena, 09.07.2012.
Mouse. Es tā domāju - no vienas puses jau ļoti labi izklausās. Vienreiz samaksā, un miers. Bet... nu, vismaz mans jaunākais bērns (kuram viss šis ir gaužām aktuāli), uz šo brīdi (piecu mācību gadu laikā) ir «nokāvis» teju vai neskaitāmus mobilos telefonus un pazaudējis dažādus mācību līdzekļus. Nopirkt vietā pazudušu burtnīcu ir viens - bet salauztu/pazaudētu planšetdatoru?
Senais. Nez kāpēc skolās vajadzētu ieviest planšetdatorus, ja pamatfunkciju, resp., mācību līdzeklim nepieciešamās prasības, lieliski nodrošina vienkāršākas un lētākas «mašīnas»? Ja vecāki var atļauties, lai pērk lolojumam smalkus «dzelžus».
sancis. Tas, kurš sevi uzskata par «banānvalsts» iedzīvotāju un «mēslu», tāds arī ir un neko vairāk nav pelnījis. Vajag kalt plānus, sapņot, rīkoties, tad arī viss piepildīsies. Domāju, ka Latvijai ir visas iespējas drīz vien stāvēt līdzās attīstītākajām valstīm. Kāpēc gan ne?