Bites atsaukšana no Saeimas priekšsēdētājas biedres amata bija iespējama tikai ar opozīcijā esošās Zaļo un Zemnieku savienības un Saskaņas centra balsīm. Tas, ka I. Bite ceturtdien atradās ārpus valsts un ne viņas skaidrojums, ne arī iesniegums par atteikšanos no posteņa nav saņemts, izraisīja dažādus konkurentu minējumus, kas nenāk par labu partijas tēlam.
Par I. Bites atsaukšanu no Saeimas prezidija nobalsoja 55 deputāti, no kuriem 18 pārstāvēja opozīciju. Pret bija Iveta Grigule (ZZS) un Saeimas sekretārs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK), 13 deputātu no SC, ZZS un neatkarīgo grupas atturējās, bet vēl 22 balsojumā nepiedalījās - gandrīz visi VL-TB/LNNK politiķi un daļa saskaņiešu, kā arī Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (Vienotība). Kolēģes atsaukšanu neatbalstīja neviens no Saeimas prezidija. Dz. Rasnačs un Saeimas priekšsēdētājas biedrs Andrejs Klementjevs (SC) Dienai apgalvoja, ka I. Bite bija laba un korekta kolēģe, kas veiksmīgi vadījusi sēdes un tikusi galā ar pienākumiem, kuru vasarā arī nebūtu tik daudz.
Zatlera Reformu partijas (ar šo nosaukumu no saraksta ievēlētie 16 deputāti joprojām darbojas parlamentā) frakcijas vadītāja vietnieka Vjačeslava Dombrovska Saeimas sēdē sniegtais skaidrojums stenogrammā ir atspoguļots šādi: «Ingai Bitei, kā zināms, ir mazs bērns - ļoti mazs bērns -, kurš prasa laiku, un Inga Bite ir devusies atvaļinājumā kaut kur samērā tālu ar savu mazo bērnu un mums pateikusi, ka... bija saskaņots ar viņu preses paziņojums, bija pieņemts lēmums, un acīmredzot Inga Bite ir aizmirsusi iesniegt šo iesniegumu.» ZRP frakcija vēlas nostiprināt savu pārstāvniecību «un nepārtrauktu darbību Saeimas prezidijā». Arī Romualds Ražuks (ZRP), kurš pats ir bijis prezidijā, Dienai atzina, ka ar mazu bērnu šādos apstākļos varētu būt grūti strādāt, tāpēc arī valsts ir paredzējusi iespēju doties bērna kopšanas atvaļinājumā. Līdzīgos uzskatos bija arī Juris Viļums un Daina Kazāka, kas to uzskata par partijas iekšējo lietu. I. Bite kļuva par māmiņu marta beigās un turpināja veikt amata pienākumus, bieži vien Saeimā ierodoties ar bērniņu, kurš sēdes laikā tika atstāts gādīgās rokās. Tā bija līdz šim nepieredzēta situācija, kurā frakcija kaut ko nolēma mainīt. Dienai ar I. Biti sazināties neizdevās, bet arī J. Ozoliņš uzsvēra, ka pirms nedēļas frakcijas sēdē I. Bite ir pateikusi, ka ir gatava aiziet no šī amata. Taču ZRP nav izskaidrojusi, kāpēc jautājumu negaidīti vajadzēja iekļaut šīs nedēļas sēdes darba kārtībā, nesagaidot kolēģes atgriešanos.
«Situācija nav ideāla. Es to atzīstu. Taču Inga Bite pirms nedēļas mūs informēja, ka vēlas pamest šo amatu,» žurnālistiem teica jaunā Saeimas priekšsēdētājas biedre I. Lībiņa-Egnere, kuru amatā ievēlēja pārliecinoši ar 76 balsīm. Uz vaicāto, kas nācis ar iniciatīvu par rokādi prezidijā, I. Lībiņa-Egnere atsaucās uz diskusiju frakcijā, kas notikusi pirms nedēļas. Jāatgādina, ka I. Lībiņai-Egnerei šo amatu piedāvāja jau pēc Saeimas vēlēšanām, bet toreiz viņa no tā atteicās - neoficiāli tas tika saistīts ar nevēlēšanos riskēt pēc partijas līdera Valda Zatlera neveiksmes Saeimas priekšsēdētāja vēlēšanās, tāpēc postenim partija deleģēja maz zināmo I. Biti, kuru ievēlēja, tikai pateicoties Zaļo un Zemnieku savienības atbalstam. Kā zināms, ZZS priekšā ZRP ir novilkusi sarkanās līnijas. ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis balsojumus skaidro ar parlamenta praksi - ja katrai frakcijai ir vieta prezidijā, tad pārējie respektē un atbalsta tās izvēli. Citu partiju deputāti notiekošo ZRP frakcijā saista ar centieniem nostiprināt to politiķu ietekmi - vispirms jau no V. Zatlera komandas, kurā ir arī I. Lībiņa-Egnere, -, kas var būtiski uzlabot partijas tēlu, un tam var kalpot arī postenis prezidijā, ko I. Bite šādiem mērķiem neizmantoja, viņa arī nebija no tā saucamā kodola.