Dzīvniekus vislabāk pārvadāt drošā, labi ventilētā būrī. Ir daudz dažādu transportēšanai piemērotu būru - gan auduma, gan metāla stiepļu, gan plastmasas. Būra lielumam jābūt tādam, lai dzīvnieks var stāvēt kājās, nogulties un apgriezties riņķī. Ceļojot mašīnā, būris obligāti jāpiesprādzē - vai nu bagāžniekā, vai salonā, ja bagāžnieks atdalīts no salona un nav ventilējams. Ceļojot lidmašīnā, būra lielumu nosaka lidsabiedrība. Pirms iegādājaties biļetes, noteikti jānoskaidro konkrētās aviokompānijas noteikumi. Ir kompānijas, kas ļauj mazus suņus un kaķus turēt salonā būrī vai somā (zem sava krēsla), bet ir kompānijas, kas pieprasa obligātu nodošanu bagāžā.
Pirms ņemt dzīvnieku garākā ceļojumā ar mašīnu, ieteicams viņu pakāpeniski pieradināt pie mašīnas, dodoties īsākos izbraukumos.
Suni ieteicams pabarot trīs stundas pirms izbraukšanas. Ja dzīvnieks nav pieredzējis ceļotājs, braukšanas laikā viņu labāk nebarot. Ilgstoša brauciena laikā barošanu var apvienot ar 10-15 minūšu garu pastaigu.
Nedrīkst atstāt dzīvnieku vienu pašu mašīnā. Karstā laikā, pat ja logi ir atvērti, dzīvnieki var pārkarst, un tas radīs nopietnas veselības problēmas. Daudziem dzīvniekiem braukšana ir īstas mokas - viņi izjūt stresu, smilkst un kauc visu brauciena laiku. Šādos gadījumos var palīdzēt nomierinošas tabletes, piemēram, Calms vai VetriCalm. Ja dzīvniekam, braucot mašīnā, kļūst slikti - viņš siekalojas un vemj -, var palīdzēt zāles Cerenia.
Nedrīkst pieļaut, ka suns tur galvu ārā pa braucošas mašīnas logu - bieži dzīvnieki šādi gūst acu traumas! Ja suns neatrodas būrī, obligāti jāizmanto speciālas drošības siksnas, lai dzīvnieks straujas bremzēšanas gadījumā neradītu draudus savai un cilvēku veselībai.
Braucot ar suni atvaļinājumā, jāņem līdzi ne tikai viņa pavada, kaklasiksna un guļvieta, bļoda, barība un ūdens, bet arī pirmās palīdzības komplekts (vislabāk par to konsultēties ar savu veterinārārstu) un kāda dzīvniekam mīļa mantiņa.
Lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, ieteicams suņa kaklasiksnai pievienot identifikācijas žetonu ar saimnieka telefonu.
Braucot uz ārzemēm, jānoskaidro konkrētās valsts noteikumi dzīvnieku ievešanai. Informāciju varat uzzināt no sava veterinārārsta, kā arī noskaidrot www.pvd.gov.lv - izziņas privātpersonām. Parasti obligāta ir ES dzīvnieka pase ar ierakstiem par veiktajām vakcinācijām, attārpošanu un apstrādi pret ektoparazītiem un mikročips!