F. Hildebrands paziņojis, ka darījuma brīdī neko nav zinājis par dzīvesbiedres rīcību. Politiskā žurnāla Weltwoche galvenā redaktora vietnieks Filips Guts pavēstījis, ka šis ir klasisks valūtas kursa maiņas spekulācijas gadījums, kurā izmantota centrālās bankas vadībā esošā konfidenciālā informācija, tāpēc tā atklājot F. Hildebranda interešu konfliktu.
Centrālā banka apgalvo, ka F. Hildebrands par darījumu neko nav zinājis, ka nedēļraksta informācija ir neprecīza un ka konfidenciāla informācija par F. Hildebranda dzīvesbiedres kontiem privātā bankā nelikumīgi nonākusi kāda labējās Tautas partijas politiķa rokās. Viņš to izmantojis politiskiem mērķiem.
Weltwoche raksta, ka centrālās bankas vadītāja dzīvesbiedre Kašja Hildebrande, kura savulaik strādājusi finanšu kapitāla jomā, 15. augustā par 400 tūkstošiem franku nopirkusi 504 tūkstošus dolāru. Savukārt 6. septembrī Šveices Nacionālā banka mainījusi minimālo franka apmaiņas kursu pret eiro, lai mazinātu franka vērtības straujo celšanos, mazinātu deflāciju un palīdzētu eksportētājiem. Līdz ar to arī dolāra vērtība pret franku pieauga. Pēc trim nedēļām K. Hildebrande dolārus pārdevusi, šādi nopelnot ap 75 tūkstošiem franku (ap 80,5 tūkstošiem dolāru.)
K. Hildebrande Šveices televīzijai apgalvojusi, ka dolārus pirkusi, jo tajā brīdī to vērtībā bijusi īpaši zema. Nākamajā dienā par darījumu tikusi informēta arī centrālās bankas padome, kurai pret to nav bijuši iebildumi. Pārkāpumus neesot konstatējusi arī auditorfirma PriceWaterhouseCoopers.
Šveices laikraksti Neue Zuercher Zeitung un Tages-Anzeiger šonedēļ pauduši viedokli, ka centrālās bankas noteikumi darbiniekiem ir pārāk brīvi traktējami. Berner Zeitung un Basler Zeitung pieprasīja F. Hildebranda atkāpšanos. Savukārt britu The Financial Times uzsvēra, ka centrālajai bankai vajadzētu izvairīties pat no interešu konfliktu ēnas.