A. Cimdars skaidro, ka interneta balsošana, līdzīgi kā balsošana pa pastu, ir tāda, kas notiek attālināti no iecirkņa gan laikā, gan telpā, tajā pašā laikā tam ir ēnas puse, jo tādējādi vēlēšanu komisija nevar pārliecināties, ka izvēle tiek izdarīta pēc brīvas gribas.
«Diskusija pēc būtības sākas tikai tagad, un viedokli līdz šim izteikuši jaunās sistēmas atbalstītāji, bet ne pretinieki vai klusējošais vairākums. Par šo jautājumu būtu jānotiek diskusijai,» uzsver CVK priekšsēdētājs. Viņaprāt, sabiedrības informēšana būtu jāsāk jau tagad, lai nebūtu iebildumu vēlāk sistēmas ieviešanas laikā.
Pašlaik ir pabeigta koncepta izstrāde, un nākamais solis būs atbildības un kompetences, kā arī papildu resursu piešķiršana. Papildu izdevumi tiek lēsti līdz vienam miljonam latu, no tiem 700 tūkstoši latu tiktu paredzēti Latvijas Valsts radio un televīzijas centram, kas nodrošina elektroniskā paraksta pakalpojumu, un 300 tūkstoši latu - Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei. Savukārt izdevumi, kas sistēmas ieviešanā būs nepieciešami CVK, tikšot paredzēti kādā no nākamajiem posmiem.