Tāpat tiekot vērtēta darbinieku psiholoģiskā sagatavotība darbam ar klientiem, kā arī iepriekšējā darba pieredze. «Esam sapratuši, ka mūsu prasības labāk pieņem darbinieki bez iepriekšējas pieredzes nozarē,» atklāj J. Naglis. Vaicāts par darbinieku mainību, uzņēmuma pārstāvis norāda, ka taksometru biznesā tā ir augsta. Netrūkstot arī gadījumu, kad darbinieki regulāri maina nozares uzņēmumus.
«Galvenā prasība ir lojalitāte, kas tiek veicināta arī ar lojālu un godprātīgu attieksmi pret pašu darbinieku,» par darbiniekam izvirzītajām prasībām saka Anita Pakalniece, a/s Rīgas taksometru parks komercdirektore. Viena no pēdējā laika aktualitātēm, strādājot ar darbiniekiem, esot mācīšanās atvainoties klientam par neattaisnotām cerībām. Pēdējā gadā aizgājušo darbinieku skaits uzņēmuma vieglo taksometru pārvadājumu nodaļā esot bijis vidēji viens cilvēks divos mēnešos, atzīst A. Pakalniece. Uzņēmums saņemot arī sūdzības, taču tās visbiežāk esot saistītas ar dažādiem pārpratumiem.
«Pieņemot cilvēku darbā, mēs varam izmantot tikai likumā un normatīvajos aktos noteiktās prasības,» norāda SIA Smile Taxi Jūrmala valdes loceklis Aleksejs Ignatjevs. Uzņēmumā gada laikā darbinieku mainība esot vidēji ap 30%. Visbiežākie strīdi izceļas starp vadītāju un klientu. Lai arī uzņēmuma pārstāvis piekrīt, ka komersants darbiniekiem var noteikt dažādas instrukcijas un rekomendācijas, uzņēmējam visbiežāk esot grūti pierādīt to neievērošanu, tāpēc visbiežāk viss esot atkarīgs no paša vadītāja sirdsapziņas.