Pirmās sankcijas tika noteiktas 1998. gadā, kad ES aizliedza A. Lukašenko un vairākām augsta ranga baltkrievu amatpersonām iebraukt 14 no 15 toreiz Savienībā ietilpstošajām dalībvalstīm. Tā bija atbilde uz Baltkrievijas prezidenta lēmumu izlikt vairāku rietumvalstu vēstniekus no viņu mājokļiem Drozdu rajonā Minskā.
Pēc 2006. gadā notikušajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām, kurās A. Lukašenko ieguva trešo valdīšanas termiņu, ES un ASV paziņoja, ka viņam un vēl vairāk nekā 30 baltkrievu amatpersonām nosaka ieceļošanas aizliegumu. Rietumi uzskatīja, ka vēlēšanas bijušas negodīgas.
2008. gada oktobrī ES paziņoja, ka uz pusgadu atceļ pret Minsku noteiktās sankcijas. 2009. gada martā liegums tika atcelts pavisam, jo 2008. gada beigās Baltkrievijā no cietumiem tika atbrīvoti vairāki politieslodzītie, tādējādi apliecinot par «pēdējo Eiropas diktatūru» sauktā režīma vēlmi uzlabot demokrātijas un pilsonisko brīvību stāvokli. ES bija tik apmierināta ar Baltkrieviju, ka 2009. gada maijā tā tika uzaicināta pievienoties Austrumu partnerības programmai, kas paredz ciešāku Savienības sadarbību ar sešām postpadomju valstīm Armēniju, Azerbaidžānu, Baltkrieviju, Gruziju un Ukrainu.
Tomēr turpmākie notikumi pierādīja, ka A. Lukašenko ir veicis tikai kosmētiskus uzlabojumus. Pēc 2010. gada 19. decembrī notikušajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām, kurās A. Lukašenko tika pārvēlēts uz ceturto termiņu, Minskas centrā izgāja aptuveni 10 tūkstoši opozīcijas atbalstītāju, lai protestētu pret, viņuprāt, falsificētajiem vēlēšanu rezultātiem. Drošībnieki ar spēku vērsās pret pūli un aizturēja ap 700 protestētāju, to vidū arī septiņus A. Lukašenko sāncenšus vēlēšanās. Daļai no viņiem vēlāk tika piespriests vairākus gadus ilgs cietumsods.
2011. gada 31. janvārī ES atjaunoja ieceļošanas aizliegumu A. Lukašenko un vēl 157 Baltkrievijas amatpersonām, kā arī iesaldēja šo cilvēku aktīvus.
Pērnā gada jūnijā ES pirmo reizi savu bardzību pavērsa pret Baltkrievijas biznesa sektoru, jo ceļošanas aizliegums tika noteikts miljardierim un A. Lukašenko ekonomikas padomniekam Vladimiram Peftijevam. ES arī iesaldēja triju viņam daļēji piederošu uzņēmu aktīvus.
Pagājušā gada nogalē pret Minsku tika noteiktas papildu sankcijas, palielinot melnajā sarakstā iekļauto personu skaitu līdz 210. 28. februārī tas tika papildināts vēl ar 21 augsta ranga baltkrievu amatpersonu.