Šīgada mentoringa programma patlaban ir tieši pusē, un tās «izlaidums» gaidāms vasaras sākumā, tomēr jau tagad visi dalībnieki atzīst, ka šī ir lieliska pieredze un iespēja gan apgūt jaunas lietas, gan nodibināt noderīgus kontaktus biznesa vidē. SIA Annushkanu Factory vadītāja Ivita Krastiņa, kura mentoringa programmai pieteicās, jo vēlējusies attīstīt uzņēmuma zīmolu Gludināmais koks, apzinot eksporta un Eiropas Savienības fondu naudas iespējas, teic: «Dalība programmā motivē darboties tālāk - gribas augt un attīstīties, redzu, ka mans bizness tiek novērtēts. Turklāt esmu satikusi daudz brīnišķīgu cilvēku, ieguvusi jaunus kontaktus, un mans mentors Jānis Gredzens ir lielisks padomdevējs, kuram patiesi rūp rezultāts.»
Daudzi programmas dalībnieki ir pavisam jauni uzņēmumi, kuri tikai sāk attīstīt savas pirmās ieceres, tomēr ir arī tādi, kas jau guvuši vērā ņemamus panākumus, taču ar mentoru palīdzību vēlas no cita skatpunkta palūkoties uz biznesa izaugsmes iespējām. Viens no tādiem ir pasaulē pamanītais modes zīmols Narciss, par kuru pašu mājās - Latvijā - sāk runāt tikai tagad. Zīmola mārketinga un pārdošanas vadītāja Anda Penka, raksturojot programmas ietvaros gūto pieredzi, saka: «Uzskatu, ka mentoringa programma spēj dot ļoti vērtīgu pieredzi katram, kurš vēlas attīstīt sevi un savu uzņēmumu, jo tā sniedz nenovērtējamu iespēju - sadarbību ar mentoru, kurš dalās savās zināšanās, palīdz nepieļaut tās pašas kļūdas un ir patiesi ieinteresēts sava pieredzes pārņēmēja darbībā, izaugsmē un pilnveidē.»
Tam piekrīt arī paši mentori. Piemēram, Imants Kanaška, kurš stratēģiskos jautājumos palīdz jaunam biohumusa ražotājam - uzņēmumam Eko zeme -, uzskata, ka efektīva sadarbība mentoringa programmas ietvaros ļauj izvairīties no iesācēju tipiskākajām kļūdām, kā arī dod vērtējumu biznesa idejai un tās attīstībai. Kā zināms, paši ideju autori bieži savu lolojumu idealizē un tādējādi palaiž garām būtiskas lietas, kas var ietekmēt biznesa attīstību vai pat tā pastāvēšanu. «Protams, ikvienam, kurš izlemj piedalīties programmā, jāapzinās, ka no malas dotos padomus un vērtējumu var būt nepatīkami uzklausīt un vēl jo vairāk - īstenot, bet bieži vien pēc tam izrādās, ka padoms tiešām bijis neatsverams un palīdzējis biznesu nostādīt uz kājām,» piebilst pieredzējušais uzņēmējs.
Programmas organizators - LIAA - norāda, ka līdzšinējā pieredze liecina - mentoringa programma ir spēcīgs un ļoti vērtīgs atbalsta instruments jaunajiem uzņēmējiem. LIAA Projektu attīstības nodaļas vadītājs Guntis Lauskis uzsver: «Īpaši liels gandarījums ir, ieraugot šajā programmā uzņēmējus, kuri jau iepriekš piedalījušies citos uzņēmējdarbības motivācijas pasākumos, pārbaudot savu ideju dzīvotspēju, piemēram, konkursa Ideju kauss vai kursu Kļūsti par uzņēmēju 5 dienās ietvaros. Mentorings ir lieliska iespēja šīs idejas attīstīt tālāk, lai nākotnē šie pagaidām jaunie un mazie uzņēmumi kļūtu par jauniem Latvijas veiksmes stāstiem.»