«Tas ir liels pavērsiens mūsu dzīvē,» atzina Katrīna Neiburga, kura līdzās nākotnes izdevībām kā lielāko ieguvumu pieminēja visu radošo komandu, ar kuru turpinās sadarboties arī turpmāk. Jau tuvākajā laikā viņi satiksies tepat Latvijā - Māras Zālītes dramatiskās poēmas Pilna Māras istabiņa tapšanā (pirmizrāde ieplānota 22. janvārī Jaunā Rīgas teātra Lielajā zālē - I. A.). «Mēs neesam gatavi šķirties!» smejoties piebilda māksliniece.
«No kultūrpolitikas skatpunkta dalība Venēcijas biennālē ir svarīga turpmākajai Latvijas laikmetīgās mākslas attīstībai un uzplaukumam,» akcentēja kultūras ministre Dace Melbārde, kura šī gada Latvijas paviljonu novērtēja kā īpašu un veiksmīgu. Mākslinieki Katrīna Neiburga un Andris Eglītis bija uzbūvējuši arhitektonisku etīžu kompleksu par ikdienībā sastopamu jaunradi un ļāvuši ielūkoties aizraujošajā «ķimerētāju» pasaulē.
Domājot par Latvijas pārstāvību 57. Venēcijas mākslas biennālē no organizatoriskā viedokļa, Dace Melbārde vērsa uzmanību uz diviem nozīmīgiem faktoriem - laiku un partnerību. Lai nākamie mūsu valsts paviljona radītāji varētu ilgāku periodu plānot ekspozīcijas izstrādi, nacionālais konkurss par dalību šajā vērienīgajā mākslas pasākumā tiks izsludināts jau 2016. gada sākumā, tas ir deviņus mēnešus agrāk nekā iepriekšējās reizēs.
Turklāt Latvijas Republikas Kultūras ministrija ir noslēgusi vienošanos ar ABLV Charitable Foundation par ilgtermiņa atbalstu Venēcijas mākslas biennāles Latvijas paviljona ekspozīcijas veidotājiem. Nodomu protokols par sadarbību paredz kopējo fonda līdzfinansējumu 150 000 eiro apmērā. Piešķīrumu plānots izmantot trīs vienādās daļās, nodrošinot mūsu valsts pārstāvību trīs secīgās Venēcijas mākslas biennālēs līdz 2021. gadam.
Kultūras ministre uzsvēra, ka piedalīšanās Venēcijas mākslas biennālē ir ļoti svarīga gan pašiem māksliniekiem, kuriem tā paver jaunas iespējas radošajā darbībā, gan arī Latvijai, kura ar savu klātbūtni šajā pasākumā bagātina Eiropas un pasaules kultūras kopainu. «Katras valsts dalība ir nozīmīgs priekšnoteikums kultūras daudzveidības uzturēšanai un starpkultūru dialoga veicināšanai,» paskaidroja Dace Melbārde.