ĀM pārstāvis Kārlis Eihenbaums Dienai stāsta, ka AAE strādās viens pilnvarotais lietvedis Dānijas vēstniecības telpās, savukārt Indijā Latvijai ir kopējā vēstniecība ar Igauniju, kurā strādā konsuls un pilnvarotais lietvedis. ĀM pagaidām neatklāj, cik vēstniecību darbs izmaksās Latvijas nodokļu maksātājiem, jo šī informācija vēl neesot atslepenota, lai gan tas tiek solīts tuvākajā laikā.
«Vēstniecība Indijā Latvijai ir viennozīmīgi vajadzīga, jo mums ir nepieciešams sevi stratēģiski pozicionēt šajā reģionā, tas atbilst mūsu ārpolitiskajam uzstādījumam - attīstīt sadarbību Centrālāzijā,» Dienai uzsvēra Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds. «Indija ir viena no lielākajām demokrātijām pasaulē, drīz tā būs lielākā valsts iedzīvotāju skaita ziņā un pēc desmit gadiem varētu būt pasaules trešā lielākā ekonomika. Līdz ar to sadarbība ar Indiju ir nozīmīga gan politiski, Latvijai iezīmējot sevi reģionā, gan ekonomiski. Vienīgais «bet» varētu būt tas, ka Indijai nav vēstniecības Latvijā, mums tuvākā atrodas Stokholmā,» norādīja A. Sprūds.
Vienlaikus ārpolitikas eksperts atzīst, ka vēstniecības atvēršana AAE rada vairāk jautājumu. «Es neiebilstu pret vēstniecības atvēršanu, mums ir jāsadarbojas ar Persijas līča valstīm. Tajā pašā laikā jāapzinās, ka nekādi nopietnie spēlētāji šajā reģionā mēs nebūsim. Iespējams, mums jārīkojas tāpat kā Skandināvijas valstīm, kuras atvēra savas vēstniecības AAE, noslēdza pāris izdevīgu kontraktu un vēstniecības slēdza. Mani interesē jautājums par vēstniecības ilgtermiņa perspektīvām.»
Pretēji domā Latvijas Investīciju attīstības aģentūras direktors Andris Ozols, kurš vēstniecību atvēršanu šajās valstīs vērtē no ekonomiskās sadarbības viedokļa. Proti, no investīciju piesaistes viedokļa A. Ozols par perspektīvāku uzskata tieši AAE.
«Arābu valstis tradicionāli ir bijušas investores, mēs varam piedāvāt lētāku darbaspēku, arī mūsu eksportpreces AAE ir konkurētspējīgas. Ar Indiju ir sarežģītāk - tā ir lēta darbaspēka zeme. Līdz ar to mūsu precēm Indijā ir grūti konkurēt, un indiešu uzņēmumiem īsti nav motivācijas nākt uz Latviju, jo mūsu darbaspēks ir dārgāks. Lai gan Indijā absolūtos skaitļos ir liels pārtikušo cilvēku skaits, tomēr luksuspreču nišu šajā valstī tradicionāli jau ir aizņēmušas Rietumeiropas valstis.»
Tomēr A. Ozols uzskata, ka perspektīva nozare ar lielu sadarbības potenciālu Indijā varētu būt farmācija un informācijas tehnoloģijas - dārgas preces ar samērā nelielām transportēšanas izmaksām.