Kanālmalas nogāzēs nebūtu vēlams sēdēt galvenokārt tādēļ, lai netiktu bojāta velēna. Sausā un karstā laikā kanālmalas velēna var izžūt un kļūt plānāka, tādēļ, sēžot un bradājot to kājām, lietus pēc tam velēnu var izskalot. «Tad ir tāda kā ūdens erozija, jo lietus zālītē izskalo vagas,» norādīja U. Zommers.
Ja velēna ir blīva un stipra, kā tas ir šobrīd, tad atsevišķi sēdētāji lielu ļaunumu nevar nodarīt. «Protams, ja tur sāk ēst un rīkot piknikus, tas nebūtu vēlams. Bet šobrīd es neesmu pamanījis, ka kāds ar savu sēdēšanu būtu nodarījis lielu ļaunumu. Pavasaris ir silts, lietus uzlīst, un zālei nav īpaša apdraudējuma,» sacīja Rīgas dārzu un parku vadītājs.
Atrodoties kanālmalas nogāzēs, vērā jāņem arī drošības viedoklis, jo pēc lietus zāle var būt slidena un pastāv risks iegāzties kanālā. Taču, kā norādīja U. Zommers, katram pašam būtu jāizvērtē šie riski. Tāpat šajās vietās būtu vēlams pieskatīt bērnus.
«Šobrīd aizlieguma zīmes nav uzstādītas visās vietās, kur varētu rasties kāds apdraudējums, tieši tāpēc, ka tie apdraudējumi vēl nepastāv. Ja būs ilgstoši sauss laiks, mēs jutīsim, ka sāk izsēdēt velēnas, tad mēs norādes novietosim,» pastāstīja U. Zommers.
Taču visos pilsētas parkos ir atļauts sēdēt, ja vien cilvēki «neālējas un nepiegružo». «Tā Eiropas prakse tāda ir. Protams, tur var diskutēt, cik tas ir pieklājīgi, jo viedokļi krasi atšķiras paaudžu starpā. Vecāka gadagājuma cilvēkiem bieži vien nav saprotams, kā var sēdēt zālē pašā pilsētas centrā,» skaidroja Rīgas dārzu un parku vadītājs.