Tiesa, premjers Valdis Dombrovskis (Vienotība) pats ir uzlūkots kā iespējamais komisārs. EP deputāts Roberts Zīle (VL-TB/LNNK) atgādina, ka V. Dombrovskim ir liela autoritāte Eiropā un, ja viņš neiegūst Eiropas Komisijas prezidenta posteni, V. Dombrovskis varētu saņemt «ļoti cienījamu platformu komisāra amatā». V. Dombrovskis jau ir sacījis, ka neredz sevi kā ES komisāru, atgādina viņa preses sekretārs Mārtiņš Panke. Premjera posteņa nomaiņu ar komisāra portfeli arī nevarētu uzskatīt kā pakāpšanos pa karjeras kāpnēm. V. Dombrovskis ir solījis vadīt valdību tik ilgi, kamēr viņam būs Saeimas uzticība, un atbildīgi izturēties pret 2015. gada pirmajā pusē gaidāmo Latvijas prezidentūru ES.
Opozīcijas interese panākt Saeimas balsojumu par komisāru gan vairāk varētu būt saistīta ar dzirdēto, ka premjers varētu izvirzīt Vienotības līderi un Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu, kura nav noraidījusi iespēju kandidēt. Viņa žurnālistiem ceturtdien atgādināja - to, kurš būs nākamais komisārs no Latvijas, lielā mērā noteiks spēku samērs pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām un tas, kurš kļūs par Eiropas Komisijas prezidentu. Valdību vadītāji sarunās ar EK prezidentu vienojas par portfeļu sadalījumu, ko arī var ietekmēt katras valsts izraudzītais pretendents.
Pēc tam kad 2004. gadā premjers Indulis Emsis (ZZS) komisāra amatam izvirzīja savu partijas biedri Ingrīdu Ūdri, bet viņa nesaņēma EP deputātu atbalstu, Tautas partija īsu brīdi pirms sava līdera Aigara Kalvīša valdības apstiprināšanas panāca, ka no Latvijas šim amatam izvirza Andri Piebalgu, kurš kļuva par enerģētikas komisāru. Cienījama pretendenta izvēle nodrošina arī labāku portfeli, tagad sacīja A. Kalvītis, kurš vairs nav politikā. Viņš uzsver, ka tas ir valdības kompetences jautājums, jo arī komisāram vajadzētu būt cilvēkam ar pieredzi izpildvarā. S. Āboltiņai tā ir neliela tieslietu ministres postenī. Taču komisāra izvēle jebkurā gadījumā ir koalīcijas kopīgs lēmums, uzskata bijušais premjers. Tagad A. Piebalgs ir attīstības komisārs un jau pavēstījis, ka trešo reizi uz amatu nepretendēs.
VL-TB/LNNK frakcijas vadītājs Einārs Cilinskis vēl ir atvērts diskusijai par labāko iespējamo variantu, kā izraudzīties ES komisāru, - par opozīcijas priekšlikumu apvienības deputāti nobalsojuši, lai šāda diskusija vispār notiktu. Premjeram V. Dombrovskim un viņa pārstāvētās Vienotības deputātiem nav iebildumu pret Reformu partijas (RP) frakcijas piedāvājumu, kas paredz valdības vadītāja izraudzīto komisāru uzklausīt Saeimas Eiropas lietu komisijā. RP ir izpētījusi arī citu ES dalībvalstu pieredzi, un tajās parlamenta viedoklim ir tikai rekomendējošs raksturs, lai nerastos situācija, ka nacionālā parlamenta lēmums ir pretrunā ar Eiropas Parlamenta lēmumu. Tā var notikt gadījumā, ja EP atbalstu negūst kādas valsts izvirzītais kandidāts. ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis nesaskata problēmas, ja premjeram par izvēli ir jāpārliecina Saeima, jo tā novērstu lēmuma pieņemšanu šaurā lokā.